​Kızıl Saç Bakımı

​Kızıl Saç Bakımı
10 Haziran 2016 tarihinde eklendi

Kızıl Saç Bakımı

Özellikle beyaz tenli kadınların vazgeçilmezidir alev rengi saçlar… Kızıl saç asla modası geçmeyen ve her yaşa hitap eden yegâne saç renklerinden bir tanesi. Yediden yetmişe birçok kadının tüm zorluğuna rağmen yıllarca kızıl rengi kullanması şüphesiz rengin çekiciliğinden ve farklılığından kaynaklanmakta. Peki, bu kadar beğenilip uygulanan kızıl saç bakımı nasıl yapılır? Kızıl saç kullanmak isteyen biri saçlarını ne sıklıkta boyatmalı? Daha uzun süre parlak kızıl saçlara sahip olmak için nelere dikkat edilmeli? Maalesef, kızıl saçlara sahip olmak güzel olduğu kadar zor da… Ancak birkaç püf noktasıyla daha uzun süre parlak kızıl saçlara sahip olabilirsiniz.

Daha Çekici Kızıl Saçlar İçin

Kızıl saçların en büyük sorunu şüphesiz ki devamlı akan saç boyası. Eğer kızıl saçlara sahip olmayı kafaya koyduysanız en az ayda bir kere kuaförü ziyaret edeceksiniz demektir. Yazın, kışın, denize girerken, dışarı çıkarken, saça şekil verirken… Hemen hemen her an kızıl saçlara sahip olduğunuzu düşünmeli ve ona göre hareket etmelisiniz. “Her şeyi kabul ediyorum” diyorsanız kendinize en uygun kızılı seçin ve ardından bahsedeceğimiz püf noktalarını dikkatlice okuyun! Bu püf noktalarına dikkat ettiğinizde parlak kızıl saçlarınızla her girdiğiniz ortamda dikkat çekmeniz kaçınılmaz olacak.  • Kızıl saça sahip olmak demek saç rengini koruyacak şampuanları kullanmanın kaçınılmaz olması demektir. Bazı şampuan markalarının boyalı saçlara özel olarak çıkardığı şampuanları kullanmak rengin saçınıza daha çok yerleşmesine ve daha uzun süre kızıl saça sahip olmanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca renk sabitleyen sprey ve kremler de kullanabilirsiniz.
  • Deniz suyunun tuzunun ve havuz suyunun klorunun tüm saçlara zarar verdiği herkes tarafından bilinmektedir. Ancak kızıl saça verdiği zararın miktarını çoğu kişi bilmez! Özellikle klor kızıl saça etki ederek rengini değiştirmekte, yeşile yakın bir renge dönüştürmektedir. Bu durumdan kaçınmak için deniz ve havuz suyuna karşı koruyucu saç bakım ürünleri kullanmak gerekir.
  • Saçlara haftada en az bir kez saç bakım maskesi uygulanmalıdır. Birçok markanın saç rengi ve tipine göre ürettiği maskelerin yanı sıra doğal yağlarla da saçınıza bakım yapabilirsiniz. Biberiye yağı, badem yağı, avokado yağı gibi yağlar saçlarınızı besleyip rengini korumasını sağlarken daha sağlıklı bir görünüm kazanmalarını da sağlar.
  • Saçlarınızı sık sık ısı uygulayarak şekillendiren biriyseniz ve kızıl saçlara sahip olmak benim için vazgeçilmez diyorsanız aşırı tehdit altındasınız demek. Koruyucu sprey kullanmadan saçlarınızı şekillendirmek her türlü saça zarar verir ancak boyalı saçlar daha hassas olduğundan, boyalı saçlara sahipken buna çok daha fazla özen göstermelisiniz.
  • Şampuan seçerken yalnızca renk sabitleyen şampuanları seçmek yeterli değil. Kına içerikli şampuanları seçmek daha parlak ve uzun süreli kızıl saçlara sahip olmanızı sağlayacaktır.

Etiketler:

​Kızıl Saç Bakımı Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Nur Zeliha diyor ki:

    Çok güzel bilgiler. Ben kızıl boyadan vazgeçemiyorum, ama zor bir renk. Uzun uğraşlarım ve araştırmalarım sonucunda canlı tutmak için çok iyi yöntem buldum şükür. Yaklaşık 1 senedir kullanıyorum çok memnunum. Doğal katkısız keratin uyguluyorum sık sık. Kızıl rengi capcanlı ve parlak yapıyor. Katkısız keratin maskesi yapmak çok işe yarıyor. Ama öncesinde keratin dip bakım yağı kullandım ben.

Sayfa başına git