​Mavi Elbise İçin Gece Makyajı

​Mavi Elbise İçin Gece Makyajı
10 Haziran 2016 tarihinde eklendi

Mavi Elbise İçin Gece Makyajı

Yaz yaklaştıkça renk renk, model model elbiseler mağaza vitrinlerini doldurmaya başladı. Kadınların hem en büyük zevki hem de en büyük derdi olan kıyafet seçimi en çok bu mevsimde kafalarda soru işareti oluşturuyor. Elbisenin modelini seçmek yeterli değil, elbisenin rengi, o renge uygun ayakkabı, makyaj, saç modeli derken liste uzayıp gidiyor. Son zamanların vazgeçilmez renkleri arasındaysa mavi var. Mavi renk elbiseler gerek mezuniyet gerek düğün her türlü önemli daveti kaldırabilecek asillikte ve şıklıkta. Özellikle saks mavisi salon düğünlerine de kır düğünlerine de uyum gösteriyor. Ancak elbise bulmak yeterli değil. Şıklığımızı tamamlamak için makyajımıza kadar her ayrıntının yerli yerinde olması gerekiyor. İşte mavi elbise için gece makyajı önerileri.

Dumanlı Farlar Mavi Elbisenin Vazgeçilmezi

 Güzel bir mavi elbise bulduk ve modeli kendimize yakıştırdık diyelim. Uygun saç modeli ve ayakkabı da seçildikten sonra işler bitmiyor. Gece makyajımızla şıklığımızı tamamlamalı ve tüm dikkatleri üzerimize çekmeliyiz.

Mavi elbiseyle beraber kullanılması en çok önerilen ve uygulanan göz makyajı dumanlı ve koyu yapılan göz makyajı. Füme rengi far tercih ederek yapacağınız göz makyajınızı eye-liner ve rimelle tamamladıktan sonra dudağınıza mat ve dudak rengi bir ruj sürerek makyajınızın çekiciliğine çekicilik katabilirsiniz. Koyu renk makyaj yaparak aynı zamanda elbisenizin rengine çektiğiniz dikkati de dağıtmamış olursunuz.

Uyumun Modası Asla GeçmezBen füme rengi koyu göz makyajından hoşlanmam diyorsanız seçenekler sizin için bitmedi. Eğer kendinizi açık renk göz makyajıyla daha iyi hissediyorsanız mavi renk farla uygulayacağınız göz makyajı da elbiseniz için güzel bir tamamlayıcı olacaktır. Dikkat etmeniz gereken noktaysa kullandığınız mavinin açık renk bir mavi olması. Renkli elbiseler giyildiğinde elbisenin renginde farlar kullanılacaksa bu farların elbisenin renginden daha koyu olmaması sizi daha asil ve şık gösterir.

Gece makyajınızı açık mavi fark kullanarak uygulamaya karar verirseniz takma kirpikler takmanız daha iyi görünmenizi sağlayacaktır. Şeftali rengi mat bir rujla makyajınızı tamamlayabilirsiniz!

Makyaj Yaparken Kaçınmanız Gerekenler

Kullanılabilecek renkleri öğrenmek kadar kullanılmaması gereken renklerin de bilinmesi gerekir. Mavi elbisenizle iyi gidecek bir gece makyajı için işte kaçınmanız gereken makyaj malzemeleri:

  • Açık pembe ya da kırmızı ruj, mavi elbiseyle en kötü giden makyaj malzemeleri listesinde bir numarayı alıyor. Tüm kombininizi mahvedebilecek bu renklerden mutlaka uzak durun.
  • Beyaz far ise listede iki numara. Füme ya da mavi fark kullanmak istiyorsanız size tavsiyemiz: Hiç far kullanmamanız. Yeterli göz kalemi ve rimel uygulanırsa fara ihtiyacınız dahi kalmayabilir. Asla yapmamanız gerekense beyaz fara yönelmek! Mavi elbiseyle kontrast yaratacağından beyaz fardan uzak durmak iyi olacaktır.
  • Ve son olarak, lilaya yaklaşırken pembeye yakalanmayın. Allık seçiminizle farklılık yaratmak istiyorsanız pembe yerine lila allık tercih edebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git