​Sarı Saç İçin Makyaj Önerileri

​Sarı Saç İçin Makyaj Önerileri
9 Haziran 2016 tarihinde eklendi

Sarı Saç İçin Makyaj Önerileri

Sarı, hemen hemen her kadının hayatının bir döneminde saçına uyguladığı veya uygulamayı düşündüğü bir renktir. Bunun sebepleri arasında sarı saçın birçok elbise rengine ve makyaj stiline uyum sağlamasının yanı sıra dikkat çekici olması sayılabilir. Birçok kimyasal renk açıcı uygulamayı ve devamlı bakım yapmayı göze alarak saçlarını sarı renge çeviren kadınlar her geçen gün artmakta. Peki, ister doğal ister sonradan yapılma olsun, sarı renk saçlara sahipseniz ne tür makyaj yapmanız daha uygun olur? İşte sarı saç için makyaj önerileri.

Göz Makyajı

Sarı renk saçlara sahipseniz gözlerinize birçok farklı göz makyajı uygulayabilirsiniz. Özellikle gözleriniz renkliyse takma kirpik ya da güçlü rimellerle görünüşünü keskinleştirdiğiniz bakışlarınızı göz kalemiyle destekledikten sonra sıra fara geliyor.

Sarı saç için makyaj önerilerinden, Far uygularken tercih edebileceğiniz renkler:

  • Kahverengi ve tonları, toprak tonları açık renk saçlara sahip kadınlar için vazgeçilmezdir. Kahverengi tonlarında kullandığınız farı yine kahverengi rimel ve kalemle destekleyebilirsiniz.
  • Mavi ve tonları, özellikle renkli gözlü kadınlara çok yakışan mavi renk far, daha fazla dikkat çekecek bir göz makyajı için tercih edilebilir. Kullanırken dikkat etmeniz gereken noktaysa göz makyajınızı hangi renk ruj ve allıkla tamamladığınız. Eğer mavi renk far kullanarak göz makyajı yapacaksanız kırmızı ve pembe rujdan uzak durmalısınız.
  • Füme, füme rengi far hem her renk kıyafete uyması hem de sarı saçla çok iyi gitmesi açısından özellikle gece makyajı için vazgeçilmezdir. Füme rengi far kullandıktan sonra görünüşünüzün daha sert olmasını isterseniz mat bordo ruj kullanabileceğiniz gibi, dudak rengi mat bir rujla da makyajınızı tamamlayabilirsiniz.


Ruj Seçimi

Sarı saçı tercih eden kadınların çoğu açık bir ten rengine sahip olduğundan hemen her renk ruj kullanmaları uygundur. Ancak şeftali tonları, kırmızı ve pembe rujlar daha çok tercih etmeleri gereken rujlar arasında. Dudaklarının renginde mat rujlar da tercih edebilirler. Bu seçenekler kullanılan diğer makyaj malzemelerine uygun olarak değişiklik gösterebilir. Uzak durulması gereken renklerse parlak kırmızı ve vişne rengi.

Fondöten ve Allık Seçimi

Sarı tonlu fondöten üzerine sürülecek kahverengi allıklar sarı saçlı kadınlara çok yakışacaktır. Sarı saça sahip kadınlar allık seçimi yaparken göz makyajına ve ruj rengine bağlı olarak şeftali rengi ve tonlarındaki allıklara da yönelebilirler. Porselen, koyu bej fondöten gibi fondöten çeşitleri teninizle uyum gösterse dahi sarı saç için pek uygun değildir. Eğer bu tarz fondötenler kullanmanız gerektiğini düşünüyorsanız belki farklı renk bir saç rengine yönelmeniz iyi olabilir. Aynı şekilde pembe veya lila allıklar da sarı saça uygun tercihler olmayacaktır.

Sarı saçlı kadınların hemen her renk ve şekildeki makyajı kaldırabildiği bir gerçek. Fakat ne yazık ki güzel bir yüzün tüm güzelliğini yok edebilecek ve çabalarınızı boşa harcayacak seçimler yapabilmeniz hala mümkün. Bu sebepten makyaj yaparken dikkatli olunmalı ve yüzünüze uygun saç rengi tercih etmelisiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git