10 Adımda Yorgun Yüze Makyaj

10 Adımda Yorgun Yüze Makyaj

Zaman zaman hepimiz kendimizi zorlarız, yoruluruz ve bu yorgunluğun yüzümüze yansımasından kaçamayız. İyi bir uyku yorgunluğunuzu alacak en güzel yoldur fakat zamanınız yoksa  10 adımda yorgun yüze makyaj sayesinde yüzünüzdeki yorgunluğu yok edebilirsiniz.  10 adımda yorgun yüze makyaj size canlılık ve ışıltı sağlar.

10 Adımda Yorgun Yüze Makyaj Basamakları:  1. Göz Bakımı: Yorgun yüzün en belirgin özelliği gözlerdir. Yorgunluk gözaltlarında şişkinlik mor veya kahverengi halkalara sebebiyet verir. Öncelikli adımımız gözleri canlandırmaktır. Gözlere yapılacak kompresör sizi daha dinç gösterecektir. Normal çay veya ıhlamur çayı, soğuk göz bantları, salatalık veya patates gibi rahatlatıcı etkiye sahip maddeleri gözlere koyup bir süre beklemek ardından gözaltı kremi sürmek gerekir.
  2. Cilt Bakımı: Gözler kadar cilt de yorgunluğu oldukça yansıtır. Cansız, kuru ve parlaklığını yitirmiş bir cilt sizi yaşlı gösterir. Cildimizi özenle yüz temizleyicisi jellerle temizledikten sonra nemlendirici ve canlandırıcı krem veya serumlar uygulanmalıdır. Yüzümüzün bir süre kremi emmesi beklenir ve ardından 10 adımda yorgun yüze makyaj adımlarından bir diğerine geçilir.
  3. Fondöten: Cilt hali hazırda aydınlığını yitirdiği için cildinizden bir ton koyu fondöten kullanmaya özen göstermelisiniz. Benekler halinde alın, yanaklar, burun ve çeneye sürüldükten sonra boyun ve kulaklara kadar özenle ve eşit bir hale gelinceye kadar sürülmelidir.
  4. Pudra: Canlı bir görünüm için şimdi de fondötenin üzerine koyu pembelerden uzak durarak açık pembe veya renksiz toz pudralar kullanılmalıdır. Pudra bir fırça yardımı ile yüzün her yerine uygulanmalıdır.
  5. Yeşil Kapatıcı: Yüzünüzde pudra ve fondötene rağmen geçmeyen kırmızı lekeler var ise bunları yeşil kapatıcı dediğimiz yeşil renkteki kapatıcıyla kapatabiliriz. Noktalar halinde lekelerin üzerine sürülen bu kapatıcı kırmızıyla birleşince ten renginde olacaktır. Bu kapatıcının üzerine yeniden pudra sürmeliyiz.
  6. Açık Fondöten: Cildimiz hala yeterli aydınlık görüntüde değilse kullandığımız fondötenden bir iki ton açık bir fondöteni gözaltlarından yanaklara, alın ve burun üstüne ince bir çizgi halinde sürerek yüzümü aydınlatabiliriz.
  7. Göz Altı Kapatıcısı: Kompres yapıp krem sürdüğümüz gözlerimizin altında hala kahverengi veya mor renkte halkalar duruyorsa gözaltı kapatıcısı kullanmalıyız. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli şey kapatıcının rengidir. Beyaz kapatıcı mor renkle kötü bir görüntü oluşturur. Bej renklerinde tercih etmeliyiz.
  8. Göz Makyajı: Göz makyajımızı sade tutmaya özen göstermeliyiz. Bej veya sarı tonlarında farlar ve koyu rimel yeterli olacaktır.
  9. Kaşlar: Yorgun ifadenin bir diğer önemli etmeni aşağıya düşmüş kaşlardır. Kaşları yukarı doğru taramak ve kaş karayıcısına sprey sıkıp kaşları tekrar yukarı sabitleyebiliriz. Kaş altlarına uygulanan aydınlatıcı ifadenizi canlandırır.
  10. Ruj: Sade bir makyaj yaptığımız için ruj tercihimizi basit ve canlandırıcı bir renk seçmeliyiz. Pembe şeftali tonlarında rujlar veya parlatıcılar bu makyaja yakışacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git