2017 Gelinlerinin Makyaj Trendleri

2017 Gelinlerinin Makyaj Trendleri
2 Eylül 2017 tarihinde eklendi

2017 yılının gelin makyaj trendlerinde oldukça göz alıcı seçenekler bulunuyor. En güzel gününüzde göz kamaştırmak adına, sezonun modasını takip edebilirsiniz. Sizin için en uygun makyaj stilini tercih ederek güzelliğinize güzellik katabilirsiniz.

Bronzluk

Bronz bir ten üzerinde bembeyaz bir gelinlik, çok hoş bir görüntü sergilemenizi sağlayacaktır. 2017 gelinlerinin makyaj trendleri arasında bronz bir görüntü sağlayan makyajlar öne çıkıyor. Bu makyaj türünde en büyük rolü kontür paletleri üstleniyor. Elmacık kemiklerini ortaya çıkarmak adına aydınlatıcılar kullanılırken, yüzde derinlik elde etmek için koyu tonlar kullanılıyor. Makyajın uzun süre kalmasını sağlamak ve doğal bir bronz görüntü yaratmak için krem fondötenler tercih edilmelidir. Fondöteni sabitlemek için toz pudralar kullanılabilir.

Göz Makyajı Çok Önemli

Herkesin size bakacağı bir günde etkileyici olmak için, göz makyajına önem vermelisiniz. Bakışlarınızdaki güzellik, tüm yüzünüzü aydınlatacaktır. 2017 gelinlerinin makyaj trendlerinde, göz makyajı için sade, doğal ve uçuk renkler tercih ediliyor. Koyu kahverengi ya da siyah renklerle yapılan gölgeler yerine açık pembe, açık kahve, açık mürdüm tonları daha çok kullanılıyor. Gözlerini daha da ön plana çıkarmak isteyen gelin adayları, kuyruklu göz makyajlarını tercih edebilirler.

Kaşlar İçin ÖnerilerKaş şekli, tüm yüzün daha farklı bir şekilde görünmesine neden olabilir. Yüzümüzün ve makyajımızın en önemli yerlerinden biri olan kaşlarda, kaş kontür kitleri kullanılabilmektedir. Gelinler için ise kaş yapısının doğal kalması önerilmektedir. Kaşlarınıza bir süre dokunmayarak, uzamasına izin verin. Sadece gelinler için değil günlük hayatta da doğal kaşlar daha çok tercih edilmektedir. Kusursuz bir şekle sahip kaşlar, doğal görüntü elde etmek isteyenler için doğru bir seçim olmayacaktır. Kaşlarınızı sabitlemek adına kaş maskaralarını kullanabilirsiniz. Maskarayı kullanım şekliniz aşağıdan yukarıya doğru olmalıdır.

Son Dokunuş İçin Dudaklar

Gelin makyajınızın son aşaması olacak olan dudaklar için ruj yerine parlatıcı tercih edebilirsiniz. Renk seçiminde de doğal renkleri tercih etmeniz önerilir. Kendi dudak renginize yakın tonlar tercih edebilirsiniz. Mat ve nude tonlar, günlük hayat için daha uygun seçimler olacaktır. Açık ve doğal renkler, yüzünüzü daha dinç ve genç gösterecektir.

Gelinlere Makyaj Ve Bakım Hakkında Genel Öneriler

Düğün fotoğraflarında kusursuz çıkmak adına, çok yoğun kapatıcılar ve fondötenler kullanılmaktadır. Cildinizi nefes almayacak şekilde kapatmanız, terlemenize ve parlamaların yaşanmasına neden olur. Parlamalar, fotoğraflarda çok net bir şekilde belli olduğu için hoş olmayan bir görüntüye sebep olur. Cildinizdeki kusurları ağır ürünlerle kapatmak yerine, düğün öncesinde cilt bakımlarından yararlanarak kusurlarınızı azaltabilirsiniz. Teninizi kusursuzlaştırmak için hangi bakımları tercih etmeniz gerektiğini iyi bir şekilde araştırmalısınız. Makyaj ürünlerini seçerken, cilt türünüze uygun ürünleri tercih etmelisiniz. Yağlı ciltler, matlaştırıcı etkisi olan ten ürünlerini tercih etmelidir. Kuru ciltler için ise kremsi yapılı ürünler daha uygun olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git