2017 Yaz Saç Modelleri

2017 Yaz Saç Modelle
12 Mayıs 2017 tarihinde eklendi

2017 Yaz Saç Modelleri

2017 senesinde kıyafet modası bir önceki seneye göre çok fazla farklılık göstermiyor. Ancak saç modasına baktığımızda bu sezon yeni ve denenmemiş saç tasarımlarının ön plana çıktığını fark ediyoruz. Özellikle adını sıklıkla duymaya alıştığımız kuru kesim saç modeli, alnın önüne düşen kahkül modeli, alnın önüne dökülen kahkül modeli çok revaçta. Ancak bu modellere ya da başka seçeneklerden birine karar vermeden önce saçınızı çok iyi tanımanız ve ona göre bir karar vermeniz gerekiyor. Bu konuda kuaförünüze de mutlaka danışın. Saçınızın ne kadar dolgun olduğu, boyunun uzunluğu, günlük kullanımda aradığınız rahatlık ve hatta saçınızın sahip olduğu nem oranı bile modeli hakkında vereceğiniz kararı etkiler. Günümüzde bakımsız saçların artık olmamasını sağlayacak pek çok yenilik ve kolay kullanım var. İsterseniz evde isterseniz de ayda bir kuaförünüzde yaptırmak üzere pek çok bakım ürünü bulunuyor. Bu ürünlerin en çok tercih edilenleri ise; saç bakım maskeleri ve hızlı uzatmaya yarayan ürünler oluyor.

Saç bakım maskelerinin sağladığı en önemli fayda saçın nem dengesini ayarlamak ve porsuk, kuru görüntüye son vermek oluyor. İçinde keratin bulunan ürünleri ve kozmetik içerikten daha çok medikal olan ürünleri tercih etmeniz ise saçlarınız için mutlaka daha faydalı olacaktır.Bu senenin saç trendi konusuna ise tekrar dönecek olur isek; model seçeneği bakımından çok sayı yok. Mesela geçen senelerde çok tercih edilen ve gözde modellerden biri olan asimetrik kesim artık kuaförler tarafından tercih edilmiyor. Saçın bir tarafının uzun diğer tarafının ise çok daha kısa kesildiği bu modeli yaz aylarından sonra kullanmak ve şekil vermek çok zor olduğu için de tercih edilmiyor. Bu senenin saç modasın baktığımızda iki sezondur çok revaçta olan kahkül modelinin yine sevilerek kullanıldığını görüyoruz. Hatta günümüzde saçı çok sık ve gür olmayan bayanlar bile sırf kahkül kullanmak için takma çıtçıtlı olanlarını da tercih etmektedir. Yine böyle bir düşünceniz varsa bir saç uzmanından ya da kuaförünüzden destek alabilirsiniz. Bunun ile ilgili yapacak olduğunuz seçimde ise doğal saç kılından ya da sentetik üründen yapılanlar da fiyat olarak farklılık göstermektedir.

Saçınıza İyi Davranın

Saçınızın modeli nasıl olursa olsun ona gerçekten iyi davranın. Günümüzde stres başta olmak üzere, kötü beslenme ve düzensiz yaşam, rutin bakım yapılmaması, alkol ve sigara gibi pek çok neden ile saçlarımız kolayca yıpranmakta. Buna izin vermemek ise bizim elimizde. En basit olarak yapabileceğimiz şeyler; kötü sebep olacak nedenlerden uzak durmak ve ayda bir kere mutlaka saç bakımı yapmak ya da dışarıda yaptırmak olabilir. Bu alanda iyi ve nitelikli bir kuaför ile iş birliği içinde iseniz işiniz çok daha kolay olmaktadır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git