4 Adımda Bakımlı Saçlar

bakımlı saçlar
18 Kasım 2015 tarihinde eklendi

Bakımlı saçlara kavuşmak için pahalı kozmetik ürünlerine ve kuaförlere muhtaç değiliz. Evimizde uygulayacağımız yöntemler ile saçlarınıza bakım yapmak hem eğlenceli hem de kolay. Her yerden satın alabileceğiniz doğal ürünler ile saçlarınız dolgun ve parlak görünebilir. Eğer evde düzenli olarak bakım uygularsanız dışarıda pahalı saç bakımı yaptırmak zorunda kalmazsınız. Saçınıza doğal parlaklık verecek, bakım yapacak ve nemlendirecek yöntemleri sizinle paylaşıyoruz. Sadece 4 adımda bakımlı saçlar a sahip olacaksınız.
1. adım: 4 adımda bakımlı saçlar için ilk adım saçın temiz olması. Saç derisinde kalan jöle, köpük ve diğer ürünler saç köklerini tıkayarak kepeğe ve saç dökülmesine sebep olur. Saç derisi temiz olmadığında bu sorunlar aynı zamanda saçınızın donuk ve yıpranmış görünmesine sebep olur. Saç derinizi arındırmak için iki uygulama mevcut. Birincisi, haftada bir iki kez saçınızı sirkeli su ile durulamak. Bunu yapmak için 2-3 litre suya bir su bardağı sirke eklemeniz yeterli. Saçınızı saç yapınıza uygun şampuanınızla yıkadıktan sonra hazırladığınız bu su ile durulayın. Saçınıza koku sineceği düşüncesine kapılmanıza gerek yok. Saçınız ıslakken duyacağınız sirke kokusu saçınız kurudukça hafifler. Eğer kokuyu tamamen yok etmek istiyorsanız saçınızı önce sirkeli su ile ıslatıp ardından şampuanınızla yıkayabilirsiniz. Sirke saçınızı temizlerken aynı zamanda doğal bir parlaklık katacaktır. İkinci yöntem ile üç yemek kaşığı karbonatı iki litre su ile karıştırmak ve saçınızı bu su ile durulamak. Karbonat saç derinizi derinlemesine temizler.
2. adım saçı nemlendirme: Saç derisinin ve saçın kuru olması kepek sorununa ve uçlarının kırılmasına sebep olur. Badem yağı veya zeytin yağıyla bakım yapmak bu sorunları önlemek için birebir. Badem yağını ocakta otuz veya kırk saniye ısıttıktan sonra ılık yağı saç derinize masaj yaparak uygulayın. Dikkat etmeniz geren şey ise yağı fazla ısıtmamak, aksi takdir de yağ yanabilir. Yağı saçınızda otuz ya da kırk dakika beklettikten sonra şampuanınızla yıkayın. ayrıca yağı ısıtmadan sadece uçlarına yağ uygulamak saç uçlarının kırılmasını önler. 

3. adım saçı yumuşatma: İlk iki adımdan sonra artık temiz ve nemli bir saçınız var! Şimdi sıra yumuşak saçlara kavuşmakta. Bir yemek kaşığı balı iki yemek kaşığı zeytin yağı ile karıştırarak bal maskesi elde edebilirsiniz. Bu karışımı saçınıza ve saç derinize uygulayıp otuz dakika beklettikten sonra şampuanınızla saçlarınızı yıkamanız yeterli. Saçlarınız çok sert ve kuru ise bu uygulamayı haftada iki kere uygulayabilirsiniz.

 

4. adım: 4 adımda bakımlı saçlar için son adımımız ise saçı korumak. Elde ettiğiniz ve emek verdiğiniz saçlarınızı korumazsanız süreç başa dönecek ve saçınız tekrar yıpranacaktır. Saçınızı korumak için dikkat etmeniz gereken birkaç nokta var. Bunlardan bazıları saçınızı kurutken sıcaklık ayarını düşürmek ve yoğun güneş ışığından korumaktır. Ayrıca tükettiğimiz yiyecekler saçımızı da etkiliyor. Vücudun ihtiyacı olan vitaminleri yeterli miktarda almamak ilerleyen yaşlarda saçınızı da etkileyecektir. Bu yüzden yeterli miktarda su tüketmek ve hazır yiyecek ürünlerini olabildiğince az tüketmek saçınız için de iyi olacak.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git