4 Adımda Dolgun Dudaklar

4 Adımda Dolgun Dudaklar
19 Kasım 2015 tarihinde eklendi

4 Adımda Dolgun Dudaklar

Dolgun dudaklar her zaman daha çekici ve seksi görünür. Küçük dokunuşlarla ince olan dudaklarınızı dolgun yapmak veya hâlihazırda zaten dolgun olan dudaklarınızı daha da dolgun yapmak çok kolay. Kimyasal ürünlere ve ameliyat masasına yatmanıza gerek kalmadan dudaklarınızı dolgun gösterebilirsiniz. Sadece 4 adımda dolgun dudaklar için:

4 Adımda Dolgun Dudaklar

4 Adımda Dolgun Dudaklar

1-Makyaj:  Dolgun dudaklara sahip olmak için dudak kaleminizi çantanızdan ayırmayın. Dudağınızla aynı renkte olan bir dudak kalemi ile çerçeve yaparak dolgun dudaklar elde edebilirsiniz. Ya da kullandığınız ruj ile aynı renkte olan bir dudak kalemi kullanmak da işe yarayacaktır. Mat rujlar yerine canlı renkleri tercih etmelisiniz. Rujunuzu dudak kenarlarında koyu ortalarda daha açık tonlamalar yaparak kullanmanız da çok etkili olacak. Ayrıca ruj sürmeden önce dudaklarınıza pudra sürmeniz işlemin kalıcılığını sağlar. Ruju fırça ile sürmeniz çatlakların dolmasını ve dolgun görüntüyü sağlar. Daha sonra rujunuzun fazlasını peçete yardımı ile almayı unutmayın.

2-Bakım:  Sadece yüzünüze değil dudaklarınıza da peeling yapabilirsiniz. Şeker ve balı karıştırarak dudaklarınıza sürmeniz peeling etkisi yaratacak. Ayrıca ruj sürmeden önce nemlendirici sürmenizi öneriyoruz. Kurumuş bir dokunun sağlıklı bir görüntüsü olmayacaktır. Bunun için nemlendiricili rujları da tercih edebilirsiniz. Aşırı sıcak ve aşırı soğuk da dudakların kurumasına sebep olur. Bundan uzak durmak için güneş koruyucusu içeren rujları veya dudak bakım kremlerini kullanın.3-Sağlıklı Ürünler Kullanın: Dudakları dolgunlaştırma etkisi olan ve bakım için satılan birçok kozmetik ürün de mevcut.  Bu tür ruj ve bakım ürünlerini alırken son kullanma tarihlerinin geçmediğinden emin olun.

fft20_mf52594324-Doğal Yöntemleri Tercih Edin: Bir sürü kozmetik ürün mevcut olsa da 4 adımda dolgun dudaklar için en önemlisi sağlıklı ve doğal yöntemler kullanmak. Daha önce önerdiğimiz bal şeker karışımı gibi birçok doğal yöntem mevcut ve kimyasal içeren ürünlerden çok daha sağlıklılar. Tarçın dudaklar için inanılmaz etkili. Likit rujlarınızın içine tarçın yağı, zeytinyağı ve E vitamini koyarak rujunuzu her sürdüğünüz de bakımınızı da yapmış olabilirsiniz. Belki de çoğumuzun yemekten kaçındığı acı biber dudaklarımızın dostu. Acı kırmızıbiber, vazelin ve nane yağını karıştırarak dudağınıza uygulayın ve bir süre beklettikten sonra ılık su ile durulayın. Dudaklarınıza buz uygulamak kan akışını hızlandıracak ve hızlı bir etki yaratacaktır. Dudakların hem ölü deriyi atmak hem de dolgunlaştırmak için yumurta sarısı ve yulaf karışımını sürebilirsiniz. İşte 4 adımda dolgun dudaklar artık sizin.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git