4 Adımda Makyajla Burun Küçültme

4 Adımda Makyajla Burun Küçültme
12 Kasım 2015 tarihinde eklendi

4 Adımda Makyajla Burun Küçültme

Makyaj kusurlarımızı gizleyerek güzel yanlarımızı ön plana çıkardığımız küçük bir oyundur. Hepimizin şikayet ettiği, beğenmediği bir noktası vardır. Ama üzülmeye gerek yok, küçük numaralarla memnun olmadığınız yerlerinizi bir noktaya kadar değiştirebilirsiniz. Yüzde uygulanan tüm makyaj teknikleri kusurlarımızı kama amacına yöneliktir. Kullanılan renk tonları, ışık-gölge oyunları yüzdeki kusurları kapatmaya yöneliktir. Yüzdeki kusurlar koyu renklerle, gölgelerle geri itilirken yüzdeki güzel yanlar da açık renkler kullanılarak öne çıkarılır. Bu kural genel bir kuraldır. Her kadının minik bir burun istediği gerçek. Ne yazık ki hepimizin burnu küçük ve havaya kalkık olamıyor. Peki, o zaman neler yapabiliriz? Büyük ve şikâyet ettiğiniz bir burnunuz varsa 4 adımda makyajla burun küçültme yöntemini deneyebilirsiniz. Bu yöntemle

4 adımda makyajla burun küçültme adımları şunlardır:

201209-orig-beauty-mistake-1-949x534

  1. Adım Fondöten: İlk olarak ten rengine uygun bir fondöten seçilip, yüze eşit olarak dağılacak şekilde uygulanır. Burnumuz için de fondöten uygulayacağımız için renk seçimlerinde çok dikkatli olmalıyız. Amaç doğal ve küçük bir burun görüntüsü yakalamak. Tüm bu numaraları renklerle sağlayacağımız için özenli ve dikkatli olmamız gerekir. Fondöten uygulamasının ardından sabitleyici olarak pudra uygulandıktan sonra küçültme işlemine başlayabiliriz.

nedostatki2. Adım Burun Tipini Belirleme: Öncelikle burnumuzun nasıl bir şekli olduğunu tespit etmeliyiz. Eğer kemikli ve uzun bir burna sahipseniz burnunuzun üst kısmına kullandığınız fondötenden iki ton koyu renkte fondöten uygulamalısınız. Burun kanatlarına normal, kullandığınız fondöteni uygulayınız. En önemli husus üst kısımdaki koyu fondöteni cilde çok iyi yedirmek ve doğallıktan uzaklaşmamaktır. Eğer burnunuz kemiksiz fakat yanlara doğru genişse kullandığınız fondötenden iki ton koyu fondöten, mat bronzer, koyu kapatıcı veya kahve tonlarında göz farı kullanmalısınız. Koyu fondöteni kaşların hizasında burundan aşağı paralel şekilde indirerek bir çizgi oluşturulur. Bu çizgi burun ucunda hafif alta doğru v şeklinde birleştirilir. Bu çizgileri düzgün şekilde yapmak ve burnun üstüne gelmemesini sağlamak çok önemlidir. Aksi takdirde doğal olmayan bir görüntü oluşturursunuz.Bu da komik bir görüntü demektir.

Büyük-burun-makyajı-1024x576

3. Adım: oluşturulan çizgileri fırça veya parmak uçlarımızla yine burun üstüne kesinlikle taşmamasına özen göstererek burun yanlarından kanatlara doğru sürülmeye başlanır. Yavaş yavaş ve doğal bir görünüm elde edilene kadar çizgiler yok edilir. İşlem bittiğinde çizgi değil, gölgeli bir halde olmasını istiyoruz. Bu sayede burnumuza havaya kalkık bir görüntü vermiş oluruz.

make-makeupmakeup-tips-to-make-your-nose-look-smaller-kghtfrvp-lk1jqdx0jvksflvxtlqn5g2rhjkut8yuvm3izzaxkg

4. Adım: Burnun üst kısmına aydınlık bir kapatıcı veya açık renklerde bir far çizgi halinde uygulanır. Daha sonra bir önceki işlemde olduğu gibi bu çizgi yavaşça doğal bir görüntü elde edene kadar yedirilir. Burada da açık renkli kapatıcının burnun yanına taşmamasına dikkat edilmelidir. Ardından yeniden pudra uygulayacak 4 adımda makyajla burun küçültme işlemini bitirmiş olursunuz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git