4 Adımda Parlak Bir Cilt

4 Adımda Parlak Bir Cilt
20 Kasım 2015 tarihinde eklendi

4 Adımda Parlak Bir Cilt

4 adımda parlak bir cilt için ipuçları:

1) İçecekler İle Bakım Yapın: Severek içtiğimiz türk kahvesinin telvesini sakın dökmeyin! Kahve keyfinizden sonra, kalan telveleri temizlemiş olduğunuz yüzünüze sürün. Hem peeling etkisi yapacak hem de kan akışını hızlandırarak yüzünüze canlılık katacaktır. Beş veya on dakika yüzünüzde beklettikten sonra ılık su ile yüzünüzü yıkayabilirsiniz. Ayrıca maden suyundan da faydalanabilirsiniz. Günde bir kere yüzünüzü maden suyu ile silerseniz cildiniz parıldamaya başlayacaktır.

seyahate-cikarken-cildinize-nasil-bakmalisiniz--5225909

2) Yiyecekler İle Bakım Yapın: Mutfağınızda bulunan ve cildinize iyi gelecek diğer bir ürün yoğurt. Yoğurdun suyunu pamuk yardımıyla yüzünüze sürün beş dakika beklettikten sonra temizleyebilirsiniz. Yoğurt suyu özellikle göz altı torbalarına ve morluklarına çok iyi geliyor.  Yoğurda limon damlatarak da yüzünüze uygulayabilirsiniz. Yüzünüzde yaklaşık yirmi dakika bekletin ve ılık su ile temizleyin. Bu uygulamalardan birini haftada bir ya da iki kere yapmanız yeterli olacaktır. Ve tabiî ki namı diğer salatalık! İki yemek kaşığına denk gelecek kadar salata rendeleyin. Rendeye bir yemek kaşığı süt ekleyin. İyice karıştırdıktan sonra karışımı yüzünüze sürün. İki ya da üç kat sürdükten sonra kuruyana kadar bekleyin ve ılık su ile durulayın. Salatalığın cildi parlatmasının yanı sıra germe etkisi de mevcuttur.4 Adımda Parlak Bir Cilt

4 Adımda Parlak Bir Cilt

3)Botoks Etkisi Yaratın: 4 adımda parlak bir cilt botoks yöntemi ile çok kolay. Kırmızı elmanın kabuklarını soyarak çekirdeklerinden ayrılacak şekilde dilimleyin. Yaklaşık bir bardak su ile iyice haşlayın. Püre haline getirdikten sonra yüzünüze sürün ve yirmi dakika kadar beklettikten sonra ılık su ile yüzünüzü yıkayın. Bu uygulamayı haftada bir kere yapmak yeterli olacaktır. Kırmızı elmanın botoks etkisini hemen hissedeceksiniz. Eğer artan püreniz kaldıysa ziyana gerek yok. Dondurucuda saklayabilir ve lazım olduğunda tekrar kullanabilirsiniz. Botoks etkisi yaratan bir diğer uygulama için bir yumurta sarısı, bir tatlı kaşığı süt, bir tatlı kaşığı limon suyu, bir tatlı kaşığı bal ve biraz tuza ihtiyacınız var. Malzemelerin hepsini karıştırıp temizlediğiniz cildinize uyduladıktan sonra on veya on beş dakika bekleyin. Ardından ikinci ve üçüncü katı da uygulayın. Uygulamalar arasında onar dakika beklemeyi ihmal etmemelisiniz. Daha sonra cildinizi ılık su ile durulayın ve nemlendiricinizi uygulayın. Bu uygulamayı iki haftada bir yaparak parlak ve gergin bir cilde kavuşabilirsiniz.

4)Kuru Ciltler İçin Özel Formül: Özellikle kuru ciltler için yumurta sarısı peelingi çok uygun ve kolay. Yumurta sarısını çırptıktan sonra ince bir tabaka halinde yüzünüze sürün. Kuruduktan sonra bir kat daha uygulayabilirsiniz. Daha sonra yüzünüzü yıkayarak temizleyin ve nemlendirmeyi unutmayın. Bu işlem hem cildi ölü hücrelerden arındırarak sağlıklı bir görünüş oluşturur. Haftada iki defa uygulayabilirsiniz. 4 adımda parlak bir cilt için bu püf noktalarını uygularken keyif alacaksınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git