5 Adımda Makyajla Pürüzsüz Cilt

puruzsuz_cildin_5_maskesi_h2735
17 Kasım 2015 tarihinde eklendi

Makyaj, kadınlara hem ruhsal hem de fiziksel olarak hitap ediyor. Fiziksel görünüşümüzde hoşumuza gitmeyen bölgelere yaptığımız bu dokunuş hem kendimizi beğenmemizi sağlıyor hem de başkaları tarafından beğenilme arzumuzu doyurarak özgüveni besliyor. Kendini beğenen ve özgüvenli insanın da mutluluk seviyesinin arttığı aşikârdır. Gelişen moda ve medyanın yönlendirmesi ile ideal bir güzellik anlayışı 21. Yüzyıl kadınlarına hâkim durumda. İşin sırrı, oluşturulan bu anlayışa kapılmadan kendini tanımak ve buna uygun teknikler uygulamak. Bakalım 5 adımda makyajla pürüzsüz cilt nasıl olur:1. Adım: Makyaj malzemelerinizi seçerken içinde barındırdığı kimyasalları ve özelliklerini göz ardı etmemek ilk adım olmalı. Kimyasal içermeyen markaları tercih etmek doğru görüntüyü yakalarken sağlığınızdan feragat etmeme şansını sunuyor.
2. Adım: Cilt tipinizi iyi analiz etmelisiniz. Yağlı, kuru veya karma bir cilde sahip olabilirsiniz. Buna karar verdikten sonra cilt tipinize uygun makyaj malzemelerini tercih etmelisiniz.
3. Adım: 5 adımda makyajla pürüzsüz cilt için Doğru malzemeleri edindikten sonra yüzünüzü cilt tipinize uygun temizleyici ile yıkayın. Ardından toniğinizi ve nemlendirici kreminizi uygulayın.
4.Adım: Nemlendiricinizi uyguladıktan sonra cildinizi 5-10 dakika kadar dinlendirmek iyi gelecektir. Böylece cilt kremi emer ve yatışır.
5.Adım: Ten renginize uyan fondöten, pudra ve allık seçmeniz gerekiyor. Yüzünüzü temizleyip dinlendirdikten sonra ilk olarak fondöteni uygulayın. Fondöteni fırça veya sünger yardımıyla yüzünüzün tüm bölgelerine eşit olarak uygulayın. Ayrıca gözlerinizin etrafına ten renginizden iki ton açık bir pudra kapatıcı uygulayarak daha aydınlık gözlere sahip olabilirsiniz. Daha sonra pudranızı yine fırça veya sünger ile sürebilirsiniz. Tampon yapma yöntemiyle sürmek cildinizin pürüzsüz bir görünüme kavuşmasına yardımcı olacak.
İlaveten, taze bir görüntüye sahip olmanın en kolay yolu ise ten renginize uygun pudradan sonra uygulayabileceğiniz şeftali ve pembe tonlarındaki allıktan geçiyor. Belirgin elmacık kemiklerine sahip olanlara küçük bir tüyo: gülümseyin! Yüzünüzün gülümserken aldığı şekil allığınızı doğru noktaya sürmenizi sağlayacaktır. Bu sırada özellikle tüm göz renkleri ile uyumlu olan kahverengi tonlarda seçilmiş bir göz kalemi doğal bir görünüme kavuşmanızı kolayca sağlayabilir.
işte bu 5 adımda makyajla pürüzsüz cilt hazır. Dozunda ve doğru tekniklerle uyguladığınız makyajınız cildinizin hem pürüzsüz görünmesini hem de sağlıklı olmasını sağlar. Günlük makyajı gece makyajı tadında yapmak kadınlar arasında sık yapılan hatalardan biri. Yaratılan mükemmeliyetçilik algısına kapılmadan, kendimiz olarak, kusurlarımızı tanıyıp, kabul edip hatta sevdikten sonra doğru teknikleri uyguladığınız an kendinizi rahat ve güzel hissettiğiniz görüntüye kavuşmak aslında epey zevkli bir iş.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git