5 Adımda Türbanlı Gelin Makyajı

5 Adımda Türbanlı Gelin Makyajı
13 Kasım 2015 tarihinde eklendi

5 Adımda Türbanlı Gelin Makyajı

Türbanlı gelinlerin diğer gelinlerden hem dezavantajı hem de avantajı vardır. Saç ve dekolte ile sağlayamadıkları etkileyiciliği, hem masumiyetleri hem de gözlerini ön plana çıkaran etkileyici göz makyajı ile sağlarlar. Düğünlerde 5 adımda türbanlı gelin makyajı ile çok daha etkileyici görüneceksiniz. 5 adımda türbanlı gelin makyajı için basamaklar fondöten uygulanması, göz makyajı, ruj, allık ve pudra uygulamalarıdır.

5 adımda türbanlı gelin makyajı için gerekenler

5 Adımda Türbanlı Gelin Makyajı

Fondöten: Türbanlı gelinler diğer gelinlerden biraz daha fondötenlerine dikkat etmelidirler çünkü türbanlarına ve gelinliklerine kesinlikle fondöten akması gibi bir durumun yaşanmaması gerekir. Bu sebeple kaliteli bir fondötenle işe başlanmalıdır. Düğün sırasında yaşanılacak terleme durumuna karşı fondötenin çok fazla sürülmemesi gerekir.  Alın, burun, yanaklar ve çevreye benekler halinde sürülen fondöten bir sünger ile yüze eşit dağılacak şekilde yedirilir. Fondöten cilt rengine uygun tonda ve sizi aydınlatacak şekilde seçilmelidir.

5 Adımda Türbanlı Gelin Makyajı

Göz Makyajı: En önemli adım göz makyajınızı en doğru şekilde uygulamaktır. En ön planda gözleriniz olacağından öncelikle göz şeklinizi iyi analiz etmek gerekir. Gölgeli ve toprak tonlarında farlarla göz makyajınıza başlayın. Amaç gözleri daha büyük ve aydınlık göstermektir. İç taraflara açık renklerde, dışa doğru göz kapağı şeklinde ilerleyerek koyu far uygulayabilirsiniz. Gözleriniz çok büyük değilse kalın ve koyu eyeliner size yakışmayabilir. Bu yüzden ince ve kuyruksuz eyeliner tercih etmelisiniz. Hâlihazırda gözleriniz büyükse koyu, kuyruklu ve uzun eyeliner size oldukça yakışacaktır.allık

Allık: Türbanlı gelinler genelde şeftali ve toprak tonlarında makyajı tercih ederler. Çünkü yüzü tamamen kaplayan türbanın altına bu tonlar oldukça yakışır. Yüzünüzün şekline bağlı olarak elmacık kemiklerinizi ortaya çıkaracak şekilde allık uygulayın. Allığı elmacık kemiğinizin olduğu yerin alt kısmından içten dışa doğru çok olmayacak şekilde uygulayın. Fazlalıkları bir fırça ile alabilirsiniz.

mukemmel-makyaja-nude-dudaklarla-kavusun-03

Ruj: Türbanlı gelinlerde masumiyeti kaybetmemek amaçlardan bir tanesidir. Göz makyajında yakalanan etkileyicilik için ruj tamamlayıcı unsurdur. Şeftali tonlarında kullanılan hafif rujlar veya parlatıcılar dudaklarınızı çok fazla ön plana çıkarmadan size çok hoş bir hava verecektir. Dudaklarınızı daha kalın göstermek isterseniz dudak çevresinden başlayacak uygulayacağınız dudak kalemini dudakların iç kısmına da sürerek uygulayın. Üzerine dilerseniz kaleminizle aynı tonda bir ruj veya daha sade görünüm isterseniz dudak parlatıcı/nemlendiricisi sürebilirsiniz.

pudra_nasil_kullanilir_1

Pudra: Normalde fondötenin ardından sürülen pudrayı son aşamada sürerseniz makyajınızı tamamen sabitleme şansını yakalamış olursunuz. Pudranızı en son süreceğiniz için kompakt pudralar burada hoş bir görünüm sağlamayacaktır. Özellikle toz pudralar tercih etmelisiniz. Renginizi götürmeyecek şekilde şeffaf bir pudrayı fırça yardımıyla hafif ve hızlı dokunuşlarla yüzünüze uygulayın. Böylece hem görüntü olarak daha mat ve dengeli bir görünüme sahip olursunuz hem de makyajınızı korumanızı sağlarsınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git