50 Yaş ve Üzeri Kadınlar İçin Doğal Kırışıklık Maskeleri

Beautiful young woman taking care of her health. Isolated over white background
19 Nisan 2016 tarihinde eklendi

50 Yaş ve Üzeri Kadınlar İçin Doğal Kırışıklık Maskeleri

Her yaşın bir güzelliği vardır. Kaç yaşında olursanız olun güzel ve bakımlı olmanın da  çeşitli yolları vardır. Bazen maskelerle,bazen kremlerle,bazen de hafif bir makyajla kendinizi güzel hissedebilirsiniz. Yirmi yaşında makyaj yapılır,elli yaşında makyaj yapılmaz diye bir kural yoktur.Makyaj ve bakımın yaşı yoktur. Kadının, her yaşında ayrı bir güzelliği ve yaşının getirdiği olgunluğu vardır.Hatta çoğu zaman yaptığınız makyajla iltifat yağmuruna tutulabilirsiniz. Düzenli bakım ve maskelerle olduğunuz yaştan çok daha genç ve canlı görünebilirsiniz. Kadınlara, her yaş yeni bir telaş getiriyor gibi gelebilir bazen. Çoğu kadın yaşının ulu orta söylenmesinden rahatsız olur.

Yaş ilerledikçe istemesenizde yüzünüzde ve vücudunuzun çeşitli bölgelerde kırışıklıklar ve sarkmalar olabilir. Bu sorunları önce psikolojik olarak halletmeniz gerekmektedir,  yani “50 yaş ve üzeri kadınlar için doğal kırışıklık maskeleri” ne işe yarayacak yerine  “Her yaşın getirdiği bir güzellik vardır” düşüncesiyle kendimize psikolojik anlamda destek vermeliyiz.  Sonra ise maddi anlamda faaliyete geçmelisiniz. Kırışıklık giderici maskeler ve bakım kremleri ile kırışıklıklarınıza veda edebilirsiniz. Yüzlerce kozmetik şirketi kırışıklık üzerine yüzlerce ürün üretip,  teknoloji geliştikçe de bunu ürünlerine yansıtabiliyor. Örneğin; Ünlü bir kozmetik markası kırışıklıklara karşı kullanılan lazer ışınını ürettiği kremin içinde kullanabilmektedir.

Bu sayede direkt lazer ışınını kullanmak yerine kremle birlikte daha pratik bir yolla kullanabilirsiniz. “Kimyasal maddeler içerdiğinden dolayı kozmetik ürünlerinden pek haz etmiyorum”diyenlerdenseniz,bu makalemizi yani 50 yaş ve üzeri kadınlar için doğal kırışıklık maskelerini dikkatlice okumanızı tavsiye ediyoruz.  Ayrıca her gün düzenli ve doğru tekniklerle yapılan masaj da yaşlanma belirtilerini ve kırışıklıkları ortadan kaldıra bilmektedir.  Yani teknoloji ve bakım ürünleri sayesinde 50 yaş ve üzeri kadınlar için doğal kırışıklık maskeleri   fazlasıyla mevcuttur.Bu maske sizi 6 yaş geriye götürebiliyor. Kırışıklıkları azalttığı gibi cildinize doğal bir nem ve canlılık kazandırıyor.

  • Elma’nın saymakla bitmeyen faydalarından biri:Cildi yenilişitmesi
  • Elma
  • Süt Kaymağı(1 yemek kaşığı)
  • Su ( 2 yemek kaşığı)

Elma’ları rendeleyin, sonra su ve  kaymağı küçük bir tencereye alarak kaynatın. İçine rendelediğiniz elmaları atın ve 2 dakika gibi kısa bir süre bekleyin. Sonra maskenizi ocaktan indirerek soğumaya bırakın. Uygulama aşamasına gelirsek,soğuyan maskeyi elinize alınız,  ve kırışıklıklarınızın olduğu bölgeye parmaklarınızı kullanarak hafif bir masajla teninize nüfuz ettiriniz. Bu maske en az 1 saat yüzünüzde durmalıdır,  maske bir saat durup kuruyunca ılık ve soğuk suyla yüzünüzü yıkayabilirsiniz. Bu mucizevi kırışıklık giderici maskeyi düzenli bir şekilde kullanırsanız sizi 6 sene önceye götürebilecek bir etkiye sahiptir. Haftada bir kez mutlaka kullanmalısınız.

  • Suna Dumankaya’nın önerdiği Maske

Bu maske kırışıklıklarınızı gözle görülür derecede yok edecek. Bu maske 50 yaş ve üzeri kadınlar için doğal kırışıklık maskeleri  sorusunun cevabı buradadır. Maskeyi bir kaşık bal, bir adet çiğ patates, ve yumurtanın beyazını kullanarak kolayca hazırlayabiliriz. Patates rendeleliyoruz,  sonra içine yumurtanın beyazını ve balı ilave ediyoruz. Bu karışımı yüzünüze uygulayıp yarım saat bekliyoruz.Daha sonra yüzünüzü önce ılık sonra soğuk suyla temizleyebilirsiniz. Suna Dumankaya’nın önerdiği bu maske sayesinde düzenli kullanımda kırışıklıklarınızı azaltabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git