6 Adımda Makyaj

6 Adımda Makyaj

Biz kadınlar günün her saati bakımlı ve güzel görünmek isteriz. Güzel görünmenin yolu basit ve doğru 6 adımda makyaj tekniklerinden geçer. Doğal ve sofistike bir duruş öncelikli hedefimiz olmalıdır. Zorlanmamış bir görünüm için evimizde 6 adımda makyaj yapmak hiç de zor değil.  Ayrıntılı bir şekilde ele alacak olursak;

6 adımda makyaj teknikleri;  1. Temiz bir cilt, hem güzel görünüm, görünümden de önce sağlığımız için mutlaka gerekir. Temizlik güzelliğimizin temelidir. Her sabah ve akşam cildimizi sabundan farklı özel yüz temizleme jelleriyle yıkadıktan sonra tonikle dış etmenlere ve kuruluğa karşı önlem almalıyız. Haftada bir kere ölü derilerden arınmak için peeling yapabiliriz veya bir güzellik merkezine giderek yaptırabiliriz. Temiz ve sağlıklı bir cilt için olmazsa olmaz ve ne yazık ki birçoğumuzun önemsemediği en önemli adım güneş koruyucu kullanmaktır. Kış aylarında bile en az 35 faktörlük güneş koruyucuları kullanmalıyız.
  2. Cildimizi temizledikten ve güneş koruyucumuzu sürdükten sonra dengeli ve eşit bir görünüm için fondöten kullanmalıyız. Renk tonunuza ve cildinizdeki kusurlara göre bir fondöten seçmelisiniz. Eğer cildinizde sadece renk eşitsizliği ve birkaç küçük kusur varsa cildinizi yoracak fondötenlerden kaçınıp hafif bb kremler tercih edebilirsiniz. Hatta güneş kremlerinin kullanımının artmasıyla bazı güneş kremleri kendinden hafif bir kapatıcı özelliği içerirler, dilerseniz sadece bu çeşit bir güneş kremi kullanabilirsiniz. Cildinizdeki kusurları kapatmak için daha güçlü bir kapatıcıya ihtiyacınız varsa fondöten seçimindeki en önemli adım renk tonudur. Boynunuzun ve yüzünüzün eşit görünümde olduğuna dikkat edin. Bunun için fondöteni yüzünüze, elinizle değil süngerle eşit dağılmasına özen göstererek uygulayın.
  3. Cildimiz gün içerisinde toz ve diğer etmenler sebebiyle giderek yağlanır. Fondötenler de kremsi yapılarıyla nedeniyle cildimizi daha da yağlandırabilirler. Mat bir görünüm için fondötenin üstüne şeffaf bir pudra uygulamak çok daha güzel bir görünüm yakalamamızı sağlar. Kompakt pudralar yerine toz pudra kullanımı doğallık açısından önemlidir.
  4. Gözlerimiz etkileyiciliğimizin en önemli adımıdır. Gözaltlarımızda yorgunluk belirtileri varsa gözaltı kapatıcısı uygulamalıyız. Ardından gideceğimiz yere bağlı olarak açık veya koyu göz farı uygulayabiliriz. Hafif bir eyeliner gözlerimizin daha dikkat çekici görünmesini sağlar. Alt kirpiklerimizin ucuna doğru aşırıdan kaçınarak hafif göz kalemi çekmek gözlerimizi biraz daha büyütecektir. En önemli dokunuşu rimelle sağlarız. Rimel göz makyajının olmazsa olmazıdır ve mutlaka uygulanması gerekir. Şimdilerde kalın kaşlar moda olduğu için kaşlara kahverengi bir kalem ve ardından şeffaf bir rimel uygulaması yapabilirsiniz.
  5. Fondöten sebebiyle kaybolan elmacık kemiklerini vurgulamak için cilt renginize bağlı olarak esmerseniz şeftali, beyaz tenliyseniz pembe tonlarında allık kullanmalıyız.
  6. Kalın ve dolgun dudaklar makyajımızın son adımıdır. Renginin kullandığımız rujla aynı olmasında dikkat ederek önce dudak kalemi uygulayıp ardından rujumuzu sürmeliyiz.

İşte doğal ve hoş bir görünüm için yapılan 6 adımda makyaj bu kadar kolay!

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git