7 Adımda Esmer Gelin Makyajı

7 Adımda Esmer Gelin Makyajı
14 Kasım 2015 tarihinde eklendi

7 Adımda Esmer Gelin Makyajı

Düğün makyajı her gelin için en önemli aşamadır. O özel günde tüm masumiyet ve çekiciliğimizle herkesi kendimize  hayran bırakmak hepimizin hayalidir. Amaç bu ikiliyi bir araya getirmek olmalıdır. Esmer bir gelinseniz şanslısınız demektir çünkü diğer gelinlere göre biraz daha fazla makyajı yüzünüz kaldıracaktır. 7 adımda esmer gelin makyajı ile hem gönlünüzce süslenirken doğallıktan çok uzaklaşmayacaksınız.

7 adımda esmer gelin makyajı uygulamasıyla doğallığı ve zarafeti yakalamak için gereken adımlar:

  1. Masumiyeti Kaybetmemek : 7 Adımda esmer gelin makyajı için ilk adım masumiyettir.Beyaz gelinlik içinde size en çok yakışacak görüntü kuşkusuz masum bir görüntüdür. Gelinlikler içindeki hayalimiz çocukluğumuzdan beri saf ve en temiz duygularımızı barındırır. Bu sebeple tavsiyemiz aşırı olan görüntüden kaçarak sadeliğe kendimizi teslim etmeli, sadeliğin büyüsünü kullanmalıyız.

7 Adımda Esmer Gelin Makyajı

2.Fondöten Uygulaması: Esmer gelinler fondöten tercihini çok dikkatli yapmalıdırlar. Cilt tonundaki fondötenin uygulanmasının ardından aydınlık görüntü kaybolabilir. Uygulanan fondötenden iki ton açık fondöten kullanmak bu aydınlık görüntüyü geri kazandıracaktır. Cilt tonundaki fondöteni yüz boyun ve kulaklara kadar uyguladıktan sonra açık fondöten aydınlatılan yerlere sürülür.

3.Pudra: Esmer veya sarışın fark etmeden pudra kullanımı gerekli bir işlemdir. Mat ve doğal görünüm adına ve fondöteni sabitlemek için toz pudra cilt tonuna uygun seçilir. Ardından fırça ile şeffaf pudra yüze eşit olarak uygulanır.4.Renk Seçimi: Geniş bir renk skalasına sahip olan esmer gelinlerin uzak durması gereken bazı tonlar vardır. Açık mavi, açık pembe gibi bebeksi renkler esmerlere yakışmaz fakat toprak ve kiremit tonlarında makyajlar, yaz geliniyseniz gold diye tanımladığımız altın ve bronzun tonları güzelliğinize güzellik katacaktır.

7 Adım da Esmer Gelin Makyajı5. Göz Makyajı: Yoğun bir göz makyajı, ruj ve allık da uygun tonlarda kullandığında esmer gelinlere çok yakışır. Siyah ve kahve tonlarında gölgeli far uygulamaları büyük ve koyu gözlerde çok güzel durur. Böyle bir far uygulamasının ardından eyeliner ve takma kirpikler gözleri ön plana çıkarır. Yoğun göz makyajı yapıyorsanız, doğallığınızı korumak için rujunuzu ve allığınızı sade tutmanız önerilir. Gözleriniz küçük ise kuyruksuz ve ince eyeliner size daha çok yakışır. Sade bir gelin olmak isterseniz göz kapaklarınıza tamamen açık bir far, takma kirpikler ve kırmızının size en çok yakışan tonuyla oldukça güzel bir görüntü elde edersiniz.

6. Allık: Esmer gelinlerin makyajı ne renk olursa olsun uygulanabilecek allık rengi genelde şeftali tonlarında olmalıdır. Allık sayesinde canlı ve genç görünebiliriz. Pembe tonlarından uzak durulmalıdır. Bronz allıklar da tercih edilebilir. Allık elmacık kemiklerini ortaya çıkaracak şekilde sürülmelidir.  Sürülme şekli çok önemlidir, dikkat edilmelidir.

7. Ruj: Son olarak allık ve göz makyajına uygun şekilde ruj rengi seçilir. Belirttiğimiz gibi, aşırıya kaçmaktan uzak durulmalıdır. Gül kurusu gibi pembenin koyu tonlarından kırmızıya kadar neredeyse tüm renkler size yakışacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git