Adım Adım Evde Saç Kesimi Nasıl Yapılır

adim-adim-evde-sac-kesimi
17 Kasım 2016 tarihinde eklendi

Adım Adım Evde Saç Kesimi Nasıl Yapılır

Sürekli olarak kuaföre gitmek istemeyenler için adım adım evde saç kesimi tekniklerini anlatacağız. Uzayan saçlarınızın modelini eski haline kavuşturmak veya yenilemek için saç kesim uygulaması evde kolaylıkla yapabileceğiniz bir yöntemdir. Öncelikle saçlarınızı bol şampuan ile yıkayın ve kremleyin. Islak bir şekilde saç kesimi gerçekleştirecekseniz, temizleme sonrası herhangi bir kurutma uygulamamalısınız. Saçlarınız ıslak haldeyken elinizden kayabileceğini düşünüyorsanız, kuruttuktan hemen sonra fön çekmelisiniz. Fön çekmeniz, saç uzunluğunu ve ne kadar olması gerektiğini gösterecektir. Sizlere gereken malzemeler tarak, makas ve lazım olursa tokadır. Adım adım evde saç kesimi uygulamasında ise en çok dikkat etmeniz gereken makas olacaktır. Makasınızın keskin olmasını dikkat etmelisiniz. Saç kesiminin sorunsuz bir şekilde ilerlemesini istiyorsanız bu çok önemlidir.

Saç Kesimi Uygulaması 1

  • Saçlarınızın tamamını kökten uca kadar dolaşık bir şekilde tarayın. Saçlarınız oldukça uzunsa en faydalı yöntem saçı önünüze düşürerek kesmek olacaktır. Saçınızı istediğiniz uzunlukta ve beğeniniz doğrultusunda orta ve işaret parmağınızın arasına alarak keseceğiniz kısmı dışarıda bırakın. Kestiğiniz saç miktarından sonra, saçlarınızı kökten uca doğru tarayın. Eşit olmayan saçlarınızı ve ne kadar kısaldığını görebilmek için önemlidir. Bu uygulamanın sizlere zor gelmesinden veya saçlarınızı düz kestirmek istemiyorsanız farklı yöntemler kullanabilirsiniz.

Saç Kesimi Uygulaması 2  • Saçlarınızı enseden toparlayarak ikiye ayrın veya toplamadan iki yana da ayırabilirsiniz. Saçlarınızın toplu olması sizlere kolaylık sağlayacaktır. İkiye ayırdığınız saçlarınızı dilerseniz eğik bir şekilde ya da düz bir şekilde kesebilirsiniz. Daha farklı bir görünüm için saçlarınızı parça parça tarayarak yukarıda toplayabilirsiniz. Saç diplerinizden saçınızı toplamınız size, düzgün şekilde taranmasını sağlayacaktır. Yukarıda topladığımız saçlarımızın uç kısımlarını gene orta ve işaret parmağınızın arasına alarak kesmek istediğiniz kısımı dışarıda bırakın. Saçlarınızı parmak arasına alırken avucunuzun yüzünüze dönük olmasına dikkat etmelisiniz. Aksi bir durumda parmaklarınız arkadan öne doğru baktığında, kestiğiniz saçların hizasını kaybedeceksiniz. Bu da ortaya olumsuz bir görüntü çıkaracaktır. Parmak konumlarınızı iyi bir şekilde ayarlayın ve sonra makası eğik bir şekilde tutup yukarıdan aşağıya yavaş olmak üzere kesmeniz, sizlere düz bir kesim değil, katlı bir kesim olarak ortaya çıkacaktır. Bir başka farklı yöntemlerden biri ise, üçgen saç kesimleri için saçlarınızı dipten almalı ve alnınızın hemen yukarısında toplayarak yapmak olacaktır. Keseceğiniz kısımları görebilmek açısından oldukça önemlidir. Bu yöntemse, önde topladığınız atkuyruğunuzu az bir kesimle başlıyorsunuz. Sonrasında ilk kesimden hemen sonra kuyruğu serbest bırakın ve bur şeklinde saçlarınızı döndürün. Burada burgunuzun aşırı derecede sık olmasına gerek yoktur. Yaptığınız burgunun ucundan yavaşça keserek işleminiz bitiyor.

Saç Kesim Sonrası

Saç kesimi sonrası saçlarınızı doğal şampuanlar ve nemlendirici kremlerle beslemelisiniz. Saç kesim konusunda acemiyseniz ve yukarıda vermiş olduğumuz uygulamaları görsel olarak basit bir şekilde kavramak istiyorsanız bizleri takip etmeye devam edin.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git