Adım Adım Forma Girme Yöntemleri

Adım Adım Forma Girme Yöntemleri
22 Mayıs 2016 tarihinde eklendi

Adım Adım Forma Girme Yöntemleri

Yaz geliyor, yavaş yavaş forma girme zamanı. Bunun için tükettiğiniz besinler kadar egzersizlerin de önemi var. Yaz henüz tam anlamıyla gelmemişken, başlangıç için halen vaktiniz varken, yazımıza bir göz atın.

Forma girmek esasında uzun vadeli ve yorucu bir süreçtir. Fakat hayatınızı dengeler ve düzenli yaşamayı alışkanlık haline getirirseniz, bu kadar yorucu olmaktan çıkıp, günlük aktiviteler haline gelmesi zor olmayacaktır.

Adım adım forma girme yöntemleri olarak sizlere sunduğumuz egzersiz ve püf noktalar, bu düzeni sağlamada size oldukça yararlı olacaktır. Vücudunuzun her bölgesi için ayrı ayrı egzersizler mevcuttur. Bunlardan bahsetmeden önce dikkat etmeniz gereken birkaç nokta mevcut:

  • Metabolizma hızı forma girmede oldukça önemlidir. Bu nedenle metabolizmayı hızlandırıcı besinlerin tespit edilmesi ve öğünlere eklenmesi gereklidir. Her gün bu besinlerden bir kaçını muhakkak tüketmeye özen gösteriniz. Bu besinlerden bazıları: greyfurt, yeşil elma, brokoli, yeşil çay, yulaf, tarçın, badem ve yoğurttur. Daha fazlasına da ufak bir araştırma ile ulaşmanız mümkündür.
  • Yürüyüş yapmayı hayatınızın bir parçası haline getirin. Günümüzde pek çok kişi masa başı işlerde çalışmakta ve dolayısıyla kısıtlı bir hareket alanı kalmakta. Otobüsten iki durak önce inip iş yerinize yürümek, yakın mesafelerde araç kullanmamak, asansör yerine merdivenleri tercih etmek bunu hayatınıza geçirmenin basit ve etkili yöntemleridir.
  • Omega 3 ve D vitamini almaya çok dikkat edin. Böylece formunuzun yanında hafızanızı da korumuş olursunuz.


Adım adım forma girme yöntemleri denildiğinde akla hemen spor salonları gelir. Fakat aslında çok basit egzersizlerle günlük hayatınıza devam edebilirsiniz. İşte en zor şekil lana bölgeler için önerilerimiz:

Karın Kasları İçin:

En etkili çözüm, mekik çekmektir. Göbek bölgesi en zor şekil alan ve en zor yağ yakan bölgedir. Bu nedenle mekik hareketini düzenli halde uygulamalısınız. İşe yaradığını artık mekik çekemeyecek hale gelip karın bölgenizde sancı hissettiğinizde anlayacaksınız. Kendinizi de çok yormadan, her gün 5-10 sayı artırarak mekik çekmeye devam edin. Bu sırada yağlı besinlerden uzak durmak da oldukça önemlidir.

Sıkı Kalçalar İçin:

Vücudumuzun en dikkat çekici bölgelerinden biri olan kalçalarımızın şekil alması için çok basit ve pratik bir yöntemimiz var. Bir sandalyenin yaslanılan kısmından tutunarak dimdik durun. Bacaklarınızı omuz genişliğinde açarak sırasıyla, dizinizi kırmadan arkaya doğru kalçanızda hareketi hissedene kadar kaldırın. Art arda 5 defa bu hareketi tekrarlayın. Ardından diğer bacağınıza bu şekli uygulayın. Arada birer dakika dinlenerek 3 set halinde bu hareketi yapabilirsiniz. Ayrıca squart yapmak da oldukça etkili bir yöntemdir. Fakat sakatlanmamak için dikkatli uygulanması gerekir.

Güçlü Kollar İçin:

Kollarınızın şekilli ve seksi olması için her iki elinize aldığınız dambıl yardımıyla dirsekleri bükerek dambılları omuz hizasına getirmek ve sonra gergin şekilde eski haline getirmek bir hayli etkili bir yöntemdir. Ayrıca Tubing bandı ile de kol gerginleştirme hareketlerini uygulayabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git