Adım Adım Günlük Bakım

Adım Adım Günlük Bakım
12 Şubat 2017 tarihinde eklendi

Adım Adım Günlük Bakım

Bakım denilince akla pek çok bakım kürleri, sabah rutinleri ve akşam rutinleri gelmektedir. Bu rutinlerden çoğu zaman oldukça fazla geri dönüşler alınabilirken, bazen de uygulama yapılmadığı için olumsuz yorumlar alınabilmektedir. Adım adım günlük bakım önerileri ile yeni bir pencereden bakabilirsiniz. Biz bayanlar olarak kendimizi sevmeliyiz. Biz kendimizi seversek, çevremizdekilerin bize sevgisi daha farklı olacaktır. Peki kendimizi sevmek adına neler yapmalıyız? Ya da herhangi bir çaba uyguluyormuyuz? Eğer cevabınız hayırsa buyrun birlikte devam edelim. Belki aradığınız yeniliklerden birini keşfetmiş olacaksınız.

Güne Zinde ve Güzel Başlayın

Adım adım günlük bakım önerileri sizi mutlu eder ecek cinsten. Çünkü evinizden, evinizden ve çocuklarınızdan vakit bulamıyor, yahut işe yetişme çabanızdan dolayı sonra yaparım diyorsanız, bu işe bir el atmanız gerektiğini söylemek isteriz. İnsanlar güne zinde ve güzel başlamak için binlerce lira para yatıyorlar. Neden birkaç basit işlem varken vaktimiz yok diye nakitlerimizi heba edelim.

  • Güne zinde başla; yüzünüzü yıkadıktan sonra, hemen birkaç bardak su için. Bu sizi düşündüğünüzden fazla zinde tutarak gün boyu size destek olacaktır.
  • Spor Yapın; spor sizi gün boyunca dinç tutacaktır. Saatlerce koşudan, ya da yürüyüşten bahsetmiyoruz. Biraz ısının ve kol ve bacak egzersizleri ile daha dinç bir vücut kazanın.
  • Saçlar için; bir gün önceden akşam rutinimizde saçlarımızı bakımla güçlendirdiğimiz için, sabah kalkar kalkmaz halledilmesi basit bir hâl alır. Birkaç adımla istediğiniz saç modelini yakalayabilirsiniz.
  • Cilt Maskeleri; hızlı ve pratik olan cilt maskeleri sizi oldukça canlı ve dinç gösterecektir. Bir iki dakikada hem uygulayıp, hem de cildinizi arındırabileceğiniz cilt maskelerini dişlerinizi fırçalamadan önce uygulayarak, dişlerinizi durularken aynı şekilde maskenizi de durulayarak vakitten tasarruf etmiş olursunuz.


Akşam Saatlerinde Bakım

  • Duş almak; vücudunuzu dinlendirmek adına bir duş almalısınız. Vücudunuzdan yoğunluk ve yorgunluk gittiği zaman evinizde daha keyifli vakitler geçirebilirsiniz. Bu sebepten olacak ki, 10-15 dakika sizi rahatlamaktan öte dinlendirir ve rahat bir uyku imkanı sağlar.
  • Saç ve Tüyler İçin; saçlarınıza uygulayacağınız akşam rutinlerinizden olan, saç kremi ve saç esansları saçlarınıza olduğundan daha fazla canlılık verecektir. Haftada bir iki kez argan yağı kullanarak daha canlı saçlarınız olabilir. İstenmeyen tüyleriniz için öğlen sularında işlem yapılması daha iyi olurken, vakti olmayan bayanların akşamdan 10-15 dakikasını ayırarak, güne rahat başlamaları kolaylaşır.
  • El ve Ayaklar; oldukça hassas durumdadırlar. Bu sebepten onlarla daha çok ilgilenerek, önce ufak bir nemlendirici ile bakıma hazır hale getirip, kenarlarında oluşan etleri alarak işleme başlanabilir. Aynı zamanda gül ya da lavanta yağları ile hafifleme sağlar.

Adım adım günlük bakım rutinimizde sizler için birkaç madde derledik. Güne zinde başlamak ve güzel uyanmak herkesin hakkı. Siz de bu adımları uygulayarak, daha rahat ve ilgi çekici olun.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git