Adım Adım Kilo Alma Taktikleri

adim-adim-kilo-alma-taktikleri
20 Ekim 2016 tarihinde eklendi

Adım Adım Kilo Alma Taktikleri

Vücut yapıları zayıf ve kilo almak isteyen kişiler, ne kadar kilo almak isteseler de, bir türlü kilo alamazlar. Ne kadar deneseler de, farklı zaman dilimlerinde kilo alma işlemleri yapsalar da kilo alamama durumu ile karşılaşırlar. Zayıf olduklarından dolayı bu durumlarından şikayetçi olan kimseler, adım adım kilo alma taktiklerini uygulayarak, kilo alamama sıkıntılarını çözebilirler.

Kişilerin Kilo Alamamaların Nedenleri

Bir kişinin kilo alabilmesi için, bir gün içerisinde harcamış olduğu kalori miktarının daha fazlasını alamadıkları için kilo alamamaktadırlar. Yani, harcanan kalori miktarından az veya aynı miktarlarda kalori alındığı durumlarda, kişi herhangi bir kilo alamaz.

Kişi günlük beslenme alışkanlıklarını ve yaşadığı tarzı değiştirdiğinde, gün içerisinde yaklaşık olarak 1000 kaloriye yakın bir kazanç sağlayabilmektedir. Bu da, bir haftada yaklaşık 1 kiloya tekabül etmektedir. Yani 1 günde, normal tüketilen besinlerin fazlası olarak 750 kalori alınsa ve yakılan besinlerden de 250 kalori tasarruf sağlandığı durumda, kişi geçirdiği her gün için 1000 kaloriye yakın bir artı sağlamış olacaktır. Bu durum 1 hafta sürdürüldüğünde ise, kişi haftalık olarak 1 kilo almış olacaktır. İşin bir diğer açıklaması ise, fazladan alınmış olan 7000 kalorinin getirisi, kişiye 1 kilo fazla olarak dönmüş olacaktır.

Çok zayıf olan kişilerin ve almak isteyip de kilo alamamanın nedenleri şu şekilde sıralanabilir:  • Bu durum, metabolizma ile alakalı olabilir. Metabolizması hızlı olan ve iştahları normalden az olan kişiler, daha zayıf olmaktadır.
  • Yüksek boyutta yapılan fiziksel aktiviteler, zayıflığa yol açabilmektedir.
  • Yetersiz şekilde yapılan beslenmeler, kişinin kilo almasını engeller.
  • Bağırsaklarda bulunan parazitler, kişinin kilo vermesine neden olabilmektedir.
  • Kişinin yaşamış olduğu tiroid bezi rahatsızlıkları, diyabet ve sindirim hastalıkları gibi rahatsızlıklar kişide kilo kaybı yaşatan durumlardır.

Adım Adım ve Sağlıklı Kilo Alma Taktikleri

Sağlıklı ve kolay bir şekilde kilo almak isteyen kişilerin uygulaması gereken adım adım kilo alma taktikleri ile zayıf kişiler rahatlıkla kilo alabileceklerdir. Bu kilo alma taktikleri şu şekildedir:

  • Kilo almanın ilk yolu, insan vücudunun ihtiyacı olduğundan daha fazla bir şekilde kalori almak olarak belirlenmiştir.
  • Hızlı bir şekilde kilo almak isteyenler gün içerisinde 700 ile 1000 kalori arası, normal ve yavaş bir şekilde kilo almak isteyenler ise, gün içerisinde 300 ile 500 kalori arası fazla kalori almaları gerekmektedir.
  • Uyanıldıktan sonra, fazla geçirmeden en fazla 1 saat içinde kahvaltınızı yapmış olun. Kahvaltınızı yaparken de, kahvaltınızın sıkı bir şekilde olmasına dikkat edin. Kalorisi olabildiğince yüksek olmasını kahvaltı alışkanlığınız haline getirin.
  • Eğer yemek yemek için iştahınız yoksa yapacağınız ufak bir yürüyüş iştahınızı açacaktır. Ya da yemekten çok zevk aldığınız bir yiyecekten ufak bir parça yemekte iştahınızın açılmasına sebep olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git