Adım Adım Kırışıklıklardan Kurtulun

adim-adim-kirisikliklardan-kurtulun
14 Ekim 2016 tarihinde eklendi

Adım Adım Kırışıklıklardan Kurtulun

Her kadının korkulu rüyası olan kırışıklıklar, yaş ilerledikçe ortaya çıkmaya başladığı gibi farklı nedenlerden de oluşabilmektedir. Aşırı stres, sigara ya da alkol kullanımı, beslenme bozukluğu gibi faktörler bu nedenlerden bazılarıdır. Peki kırışıklıkları kabullenmek zorunda mıyız? Asla. İşte adım adım kırışıklıklardan kurtulmanızı sağlayacak önerilerim:

Su İçmek

Günde iki litre su içmenin cildimize faydalı olacağı herkes tarafından bilinen bir gerçek. Kırışıklıkların oluşmasının ana sebebi cildimize nem sağlayan tabakada gerçekleşen bozukluklardır. Su içmek de nem kaybını önleyeceği için parlayan ışıl ışıl bir cilde ulaşmanızı sağlayacak ve kırışıklıkları minimum düzeye indirmenize yardımcı olacaktır.

Cilt Bakımı

Cildimizi genç tutmanın en önemli yollarından birisi ona gereken ilgiyi göstermektir. Cildimizi beslemeli ve düzenli olarak temizlemeliyiz. En azından haftada bir kez mutlaka maske yapmalıyız. Böylece gözeneklerimizi açabilir cildimizin kendini yenileyebilmesi için imkan tanımış oluruz. Bu da cildimizin kırışıklıklardan kurtulmasına çok yardımcı olur. Ayrıca maskeyi evinizde bulunan malzemelerle çok rahat hazırlayabilir, düzenli kullanırsanız faydasını iki hafta içinde görmeye başlayabilirsiniz.

Güneş Kremi

Güneş ışınları cilde doğrudan temas ettiğinde ciddi bozukluklara yol açabilmektedir. Çünkü güneş ışınları cildin alt katmanlarına işleyerek vücudumuzdaki kollojen proteinimizi azaltır. Bu da cildimizi daha güçsüz bir hale getireceğinden kırışıklığa daha meyilli olmasını sağlar. Bu yüzden dışarı çıkarken mutlaka güneş kreminizi sürmelisiniz.

Yüz Yogası

Biliyoruz ki vücudumuz kaslardan meydana gelmekte. Eğer kaslarımızı yeterince kullanmazsak kırışıklıklara izin veriyoruz demektir. O yüzden günde en fazla yarım saatimizi ayırarak bazı hareketleri yaparak kırışıklıkları azaltabilir hatta oluşmasını engelleyebiliriz. İşte yardımcı olabilecek yoga hareketlerinden bazıları:  • Alnımıza çok hafif dokunuşlarla yukarıya doğru masaj yapmalıyız.
  • Gözlerimizi açabildiğimiz kadar açıp parmaklarımızla yana ve yukarıya doğru çekiyoruz.
  • Dudaklarımızla önce ‘u’ sonra ‘o’ sesini çıkarıyoruz.
  • Balon şişiriyoruz.

Gülmek

Evet, doğru okuyorsunuz gülmek yüzümüzdeki kasları çalıştırdığı için kırışıklıkların azalmasını sağlıyor. Boşuna dememişler sizi mutlu eden insanlarla birlikte olun diye. Gülebildiğiniz kadar gülmeye bakın!

Serum

Serumlar, cildimizi nemlendirmekte yetersiz kaldığımız yerleri nemlerdirmek için kullanılır. Cildimizi besler ve cildimizin kendini yenilemesine olanak sağlarlar. Kollajen üretimini de hızlandıracağı için cildinizi hızlı bir sürede iyileştirecektir. Sivilceye, lekelere, kırışıklıklara gerçekten çok iyi gelen serumları kendi cilt tipinize uygun olarak birçok yerden alabilirsiniz. Yaşlanma karşıtı serumlarsa kırışıklıklarınızı ciddi anlamda yok edebilir. Mutlaka faydasını göreceksinizdir.

Sırt Üstü Uyumak

Yüzüstü uyumak, uyku çizgileri olarak bilinen kırışıklıkların oluşmasına sebep olmaktadır. Çoğu kişi bundan habersiz olduğu için uyku pozisyonuna hiç dikkat etmiyor fakat siz bunun farkında olmalı ve sırt üstü uyumaya özen göstermelisiniz. Sadece uyku pozisyonunuzu değiştirerek bile adım adım kırışıklıklardan kurtulmanıza başlamanızı sağlayacaktır.

Balık Yemek

Balık yemenin gerek göz gerek zihin için çok önemli olduğunu biliyoruz. Fakat balığın faydaları bunlarla sınırlı değil. Balıkta bulunan proteinler cildinizin güçlenmesini sağladığı gibi içindeki asit de cildinizin gerginliğini korumasını sağlıyor. Yani balıklar tam bir kırışıklık karşıtı!

Meyve Tüketmek

Meyvelerin içinde bulunan asitler cildinizin kendini yenilemesini sağlıyor. Bu da daha sağlıklı bir cilde ulaşmanıza imkan veriyor. Kırışıklıklarınıza geçit vermeyen meyveleri düzenli olarak tüketmenizde büyük fayda var.Kısacası günde birkaç meyve yiyin ve adım adım kırışıklıklardan kurtulun.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git