Adım Adım Lekelerden Kurtulun

adim-adim-lekelerden-kurtulun
7 Ekim 2016 tarihinde eklendi

Adım Adım Lekelerden Kurtulun

Birçoğumuzun en büyük problemlerinden biridir lekeler. Bu lekeler; doğuştan kaynaklı, sonradan çeşitli etkenlerle meydana gelen ve güneşin etkisiyle meydana gelen lekeler olabilmektedir. Cilt renginden daha açık ya da daha koyu olarak cildin belirli bir kısmını kaplayarak cilt bütünlüğünü bozar ve çirkin bir görüntü ortaya çıkmasını sağlar. Bu durum ise bireyi psikolojik olarak çöküntüye uğratmaktadır.

Cilt üzerinde çok çeşitli lekeler oluşabilmektedir. Doğuştan olan lekeler, halk arasında çeşitli batıl inanışlara göre oluştuğu söylenmektedir. Bu lekeler, cilt renginden çok çok daha koyu şekilde görünmektedir. Yine doğuştan ve genetik olan çiller de cilt üzerinde bulunmaktadır. Bunlar leke olarak adlandırılmasa da bazı bireyler tarafından büyük bir sorun oluşturmaktadır. Sonradan oluşan lekeler ise, güneş lekeleri, sivilce lekeleri ve kazara oluşan lekelerdir. Güneş lekeleri, cildin hassas olması ve güneşten çabuk etkilenmesi ile oluşmaktadır. Aynı zamanda cilt hassas olmasa bile uzun süre güneş ışığına maruz kalındığında da ciltte güneş lekesi meydana gelebilmektedir. Sivilce lekeleri, ergenlik döneminden kalan ya da beslenme veya strese bağlı olarak oluşan sivilce ve aknelerin ciltte bıraktığı izlerdir. Bu lekeler biraz daha küçük olmakla birlikte cildi deforme eden lekelerdir. Kazara oluşan lekeler, çeşitli kazalar sonucunda oluşan lekelerdir. Örneğin, cilde sıcak su dökülmesi ya da cildin şiddet görmesi gibi ve benzeri durumlardır.Cilt lekeleri birçok yöntemle giderilebilmektedir. Bu yöntemlerden en bilinenleri, pigment açıcı kremler, cilde çeşitli kimyasalların uygulanması, evde yapılan doğal kürlerin uygulanması ve lazer tedavi yöntemlerinin kullanılmasıdır. Bu yöntemlerden en geç sonuç veren yöntem evde yapılan kürlerin uygulanması olabilir. Bu yöntem biraz zaman gerektirse de çok daha sağlıklı sonuçlar ortaya çıkar. Ciltte büyük bir hassaslık yoksa bu yöntemde yan etki ortaya çıkmayacaktır. Diğer yöntemlerde ise yan etkilerin ortaya çıkma olasılığı biraz daha yüksektir.

Evde yapılan doğal kürler ile adım adım lekelerden kurtulun. Peki, bu nasıl gerçekleşecek? Çok kolay yöntemlerle bunu gerçekleştirmek mümkündür.

Adım adım lekelerden kurtulma yöntemleri;

  • Öncelikle cilt üzerindeki lekelere limon suyu düzenli olarak uygulandığında, limon suyunun asit içerikli olması nedeni ile ciltte renk açılması olduğu gözlemlenecektir.
  • Kırmızı soğanın da asit içerikli olduğu bilinmektedir. Kırmızı soğanda lekelere uygulandığında lekelerin açıldığı görülecektir.
  • Hint yağı cilde uygulandığında lekeleri giderecek ve cildin daha yumuşak ve nemli olmasını sağlayacaktır.
  • Bunlara ek olarak pirinç suyunun cilde uygulanması da rengin açılmasını sağlayacaktır.

Bu yöntemler ile kolay bir şekilde adım adım lekelerden kurtulun. Hiçbir uygulama zorluğu olmayan bu yöntemler 6-8 hafta içerisinde, düzenli uygulandığı takdirde etkisini gösterecektir. Çok fazla birey bu sorunu yaşamakta ve çoğu birey kimyasal yöntemlere, lazer yöntemlerine ve krem uygulamalarına cesaret edememektedir. Bu yüzden bu bireylerin doğal yöntemleri denemeleri daha avantajlı olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git