Adım Adım Sivilce Tedavisi

Adım Adım Sivilce Tedavisi
19 Nisan 2016 tarihinde eklendi

Adım Adım Sivilce Tedavisi

Dünyada en çok rastlanan cilt problemlerinden biri sivilce diye adlandırdığımız aknelerdir. Sivilce derimizde bulunan yağ bezleri ile ilgilidir. Sivilcelerin asıl nedeni tıkanmadır. Genelde oluşum sebebi hormonel değişimler ve dengesizliklerdir. Yani hormon gelişimi ve değişimin en çok yaşandığı ergenlik döneminde bu daha çok artmaktadır. Ama ergenlik dönemi bittiğinde yetişkin döneme geçiş yapıldığında bu sorun ortadan kalkmaktadır. Fakat hala yetişkinlik döneminde de sivilce oluşumu devam ediliyorsa ise başka sorunlar olabilir. Bunun için bir doktora başvurmak tavsiye edilir. Sivilceler en çok yağ bezlerinin bulunduğu bölgelerde çıkarlar. Bunlar omuzlar, sırt, boyun ve yüzdür. Bunlar genelde sıkılarak yok etmeye çalışılır ama bu sadece yara oluşumuna ve yüzde iz kalmaya neden olur. Bunların tedavisi tabi ki mümkündür. Adım adım sivilce tedavisi için ilk adım ilaç tedavisi ve ardından lazer tedavisidir. Eğer doğal yollarla adım adım sivilce tedavisi yapılmak isteniyor ise diş macunu ile bu mümkündür.

Lazer İle Sivilce Tedavisi

Lazer sivilce tedavisinde oldukça sık rastlanan tedavilerden biridir. Bu tedavi gelişmiş teknolojilerle adım adım sivilce tedavisi  yapılmaktadır.

Seanslardan oluşan ve her seansta daha çok etkili olan lazer de amaç; kurutma etkisiyle sivilceleri yok etmektir.  Seans sayısı aknelerin çokluğuna, aknelerin derinliğine ve bulunduğu yere göre değişir. Ama en az 3 seanstan oluşmaktadır. Tedavi sonucunda; • Akne izleri engellenir
 • Daha sıkı bir cilt elde edilir.
 • Parlak bir cilt elde edilir.
 • Nasıl Uygulanır
 • Deri tedavi için hazırlanır
 • Cilt üzeri güzelce temizlenir
 • Problem derecesine göre lazer atışları başlatılır.
 • Kurutma ve iyileştirme etkileri başlatılır.

Bu tedavi ile sonuçlar kalıcı olmaktadır. Tabi bunu sağlamak için günlük bakım ürünleri ile iyice temizlenmeli. Yağ bazlı ürünler değil de su bazlı ürünler kullanılmalıdır.

Diş Macunu İle Sivilce Tedavisi

Evde kolayca hazırlanan sivilce tedavisi için işlemler artık çok kolay olmaktadır. Adım adım sivilce tedavisi aşağıdaki gibidir.

 • Kullanılacak diş macunu beyaz olmalıdır veya jel şeklinde de olabilir. Ama sivilce tedavisi için genelde beyaz diş macunu kullanılmaktadır. Bunu marketlerde bulabilirsiniz.
 • Ellerin temiz olmasına dikkat edilmeli. Çünkü eller mikrop yuvasıdır. Birçok bakteri bulanabilmektedir.
 • Daha sonra yüz güzelce temizlenir. Bu yüz temizleyicilerle yapılmalıdır.
 • Bu işlemle eldiven kullanılarak yapılır ise daha doğru olur. Ya da sünger de tercih edilebilir. Ama kullanılacak sünger ve ya eldivenin temiz olmasına dikkat ediniz.

Diş macununu süngere veya eldivene aldıktan sonra sivilcenin çevresini yuvarlak bir halka çizecek şeklinde sivilceye uygulanır.

Sonra diş macunun kuruması için beklenilir. Uzun bir süre beklenilirse bu işlem daha sağlıklı olacaktır. Sivilce çok kötü durumda ise süre uzayabilir.

Uzun süre beklenildikten sonra temiz bir sünger yardımıyla kurumuş diş macunu temizlenir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git