Adım Adım Siyah Noktalardan Kurtulma

Adım Adım Siyah Noktalardan Kurtulma
22 Kasım 2015 tarihinde eklendi

Adım Adım Siyah Noktalardan Kurtulma

Siyah noktalar cildinizi sağlıksız ve mat görünmesine sebep olur. Sanılanın aksine siyah noktalar kir sebebiyle değil cildinizdeki gözeneklerin sebum veya ölü deri ile tıkanması sonucu oluşur ve hava ile temas ettiğinde siyaha rengine dönüşür. Genellikle T bölgesinde veya burunda oluşan siyah noktalar yüzümüzün diğer bölgelerinde de oluşabiliyor. Siyah noktalardan kurtulmak için sabırlı ve istikrarlı olmanız gerekiyor. Bildiğiniz gibi söz konusu cildimiz olduğunda ilk uygulamada hızlı sonuç almayı beklemek yerine bakımımızda ısrarlı olmalıyız. İyi sonuçlar elde etmek için adım adım siyah noktalardan kurtulma yollarını takip edebilirsiniz.  • Günlük Bakım Yapın: Adım adım siyah noktalardan kurtulma için en önemli şey temiz bir cilt. Günde iki kere yüzünüzü su ile yıkamak gözeneklerde biriken sebum ve ölü derinin temizlenmesine yardım eder. Yüzünüzü yıkadıktan sonra nemlendirici sürmek siyah nokta oluşumunu engelleyecektir.
  • Tonik Sürün: Yüzünüzü yıkayıp nemlendirdikten sonra tonik sürmek gözeneklerinizi sıkılaştıracak ve siyah noktalara geçit vermeyecek. Doğal bir tonik kullanmak istiyorsanız her evde bulunan limon yardımcınız olacak. Pamuğu limon suyuna batırarak yüzünüze sürüp daha sonra ılık su ile durulayınız. Bu işlemi yatmadan önce yapmanızı öneriyoruz çünkü limon geçici bir süre cildi olduğundan parlak gösterebilir. Ayrıca cildiniz hassas ise limon suyunu ılık su ile karıştırıp sürmeniz daha iyi olur. Unutmayın, limon asitli olduğundan uygulamadan sonra cildinizde batma ve yanma olabilir. Panik yapmayın,bu durum gayet doğal.
  • Maske Yapın: Adım adım siyah noktalardan kurtulma için sebum içeren gözeneklerinizden kurtulmak çok önemli. Gözenekleri soyma özelliğine sahip olan maskeler siyah noktaların son bulmasında en etkili yöntem diyebiliriz. Üst tabakadaki ölü hücreler soyularak taze cilt ortaya çıkar. Evde kendi maskenizi kolayca bulabileceğiniz ürünler ile yapabilirsiniz. Örneğin sadece bir yumurta ile maskenizi yapabilirsiniz. İhtiyacınız olan şeyler yumurta, peçete, kâse ve havlu. Yumurtanın sarısı ve beyazını ayırdıktan sonra beyaz kısmını ince bir şekilde yüzünüze sürün ve üzerini peçete ile kapatın. Kuruduktan sonra peçeteleri yüzünüzden yavaşça çekin. Kurumasını beklerken yüzünüzün gerildiğini hissedeceksiniz ve peçeteleri çektiğinizde ölü deriler cildinizden ayrılmış olacak. Daha sonra yüzünüzü ılık su ile yıkayabilirsiniz.
  • Bal Ve Süt İle Gözenek Soyma: Sütte bulunan laktik asit ve balın anti bakteriyel özelliğini birleştirerek maske yapabilirsiniz. Balın yapışkan olma özelliği gözeneklerinizi temizlemek için birebir. Balı bir yemek kaşığı süt ile karıştırdıktan sonra bu karışımı 5 saniye kadar mikrodalgada ısıtın. Yeterli sıcaklığa getirdikten sonra siyah noktalarınızın üzerine yedirin ve pamuğu üzerine yapıştırın. Yirmi veya yirmi beş dakika kadar beklettikten sonra pamukları yavaşça çıkarın. Ölü ve yıpranmış derinin pamuğun üzerinde kaldığını göreceksiniz. Daha sonra yüzünüzü soğuk su yıkayın ve nemlendirici kreminizi uygulayın.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git