Ahmet Maranki Saç Uzatma Yöntemleri

ahmet maranki saç uzatma yöntemleri
27 Mayıs 2015 tarihinde eklendi

Ahmet Maranki Saç Uzatma Kürü

Bayanların en fazla özen gösterdikleri ve bakım yaptıkları noktalarından bir tanesi de saçlarıdır. Saçlarının uzun olmasını isteyen ve her zaman bakımlı olmasını isteyen bayanlar saçları uzayana kadar yapmış oldukları işlemler ile buna engel olmaktadır. Bayanların saçları için kullanmış oldukları kimyasallar ile birlikte uygulayacak oldukları bazı kürler sayesinde saçları hem daha bakımlı olur hem de belli bir süre sonra uzamaya başlar. Kadınların yapmış oldukları bazı hatalar maalesef saçlarının yanmasına ve bu neden ile bakımsız bir hal almasına neden olmaktadır. İşte bu bakımsız halden kurtulmak isteyen bayanların çeşitli yollara başvurduğu görülmektedir. Bu yollardan bir tanesinin ise bitkisel çözümler konusunda geniş bilgiye sahip olan Ahmet Maranki saç uzatma kürü olduğu görülmektedir. Bu uzatma kürü sayesinde bayanlar istedikleri boyutta bir saça çok kısa bir süre içerisinde ulaşabiliyorlar.

Ahmet Maranki bu kür ile kuaförün istem dışı kesmiş olduğu saçınıza ya da saçını kestirdikten sonra pişman olan bayanlara yardımcı olmaktadır. Böyle durumlarda saçının daha hızlı uzamasını isteyen bayanların imdadına koşan bu kür sayesinde sizde istediğinize ulaşabilirsiniz.

Ahmet Maranki’nin Tarifi

Malzemeler; 

* 10 Gram Entele Otu
* 2 Su bardağı Su
* 2 Su bardağı Sirke

Hazırlanışı ve Uygulanışı: Hazırlanışı sırasında yapmanız gerekenler ise oldukça basittir.Tüm malzemelerinizi küçük bir tencere içerisine koyup kaynatın. Ocağa koymuş olduğunuz bu karışımın yarıya inene kadar kaynatmaya devam edin. Ardından altını kapatıp ılıyıncaya kadar bekleyin. Ilıdığı zaman kürünüzü süzün ve ardından saç diplerinize masaj yaptırarak yedirin. İki saat kadar bu karışımın saç diplerinize temas etmesini bekleyin ve ardından yıkayın.

Hangi Sıklıkla Uygulamalısınız? Karışımın etki etmesi için haftada iki defa mutlaka kürü saç diplerinize uygulamalısınız. Yaklaşık bir ay sonra saçlarınızın uzadığını ve canlandığını fark edeceksiniz.Ahmet Maranki’nin Bu Tarifinin Diğer Faydaları

  • Bu kür aynı zaman da saçlarınızın daha gür olmasına da katkı sağlamaktadır.
  • Entele otunu merak edenlerin ot hakkında bilmesi gereken tek bir şey vardır. Entele otunun diğer bir anlamı bit otudur ve bu ot Hindistanlı kadınlar tarafından da saçlarının uzaması, saçlarının daha parlak görülmesi ve canlanmasını sağlamak amacı ile kullanılmaktaydı.
  • Ancak bu otun tek başına zararlı olabileceği yani saç dökülmesi oluşturabileceği gerekçesi ile kesinlikle saçlarda tek başına kullanılmaması önerilir.

Saç Nasıl Uzar? 

Ahmet Maranki saç uzatma kürü kullanmasanız saçınızın normal uzaması ise bir ay boyunca 2,5 cm kadar olacaktır. Ancak saç uzamasını etkileyen çeşitli sebepler bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesinin yaş olduğu bilinmektedir. İlerleyen yaşlarda saçınızın uzaması daha ağır olacak ve dökülmeye başlayacaktır. Bunun dışında beslenme ve genel sağlığınız da saçınızın uzama hızını etkilemektedir. Yaz aylarında saçlarınızın uzaması daha hızlı gerçekleşmektedir. Bu neden ile de kürünüzü isterseniz yaz aylarında uygulayarak saç uzamanızı daha hızlı gerçekleştirebilirsiniz.

İlgili Konular
Evde En Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri
– Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri
– Buğday Tene Yakışan Saç Renkleri
– Besleyici Saç Bakım Maskeleri
– Saç Kırıkları Nasıl Onarılır?

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git