Akne İzleri İçin Kürler

Akne İzleri İçin Kürler
27 Mart 2016 tarihinde eklendi

Akne İzleri İçin Kürler

Akne pek çok kadının en büyük sorunlarından biridir. Ciltteki gözenekler yağ kanallarıdır ve cildin altında oluşan sebum birikimi bu yağ kanallarının tıkanmasına neden olur. Böylelikle akneler ve siyah noktalar oluşur. Bilinenin aksine aknelerin yediğiniz yiyeceklerle bir alakası yoktur. Akneler genellikle cildin yeterince temizlenmemesinden ya da bazı hormonal bozukluklardan kaynaklanır. Cildin yeterince temizlenmemesi aknelerin en büyük nedenidir.

  • Makyaj kalıntıları
  • Kirli hava
  • Yanlış cilt ürünleri

Bunlar akne oluşumunun başlıca nedenleridir. Aknelerin de pek çok çeşidi vardır ve bu nedenle arkadaşınıza iyi gelen bir tedavi size iyi gelmeyebilir. Her şeyden önce kesinlikle bir doktora görünmenizde fayda olacaktır. Bunun dışında en önemli konulardan biri akne izleridir.

Akne İzleri

Akne izleri en az akneler kadar büyük bir sorundur ve bu sorunun en temel nedeni aknelerle oynanması ya da aknelerin sıkılmasıdır. Aknelerin sıkılması cildinizde izlerin kalmasına neden olacaktır. Sağlıklı ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak istiyorsanız cildinizi mümkün olduğunca temiz tutmalı, makyajınızı temizlemeden uyumamalısınız. Cildinize sürekli peeling uygulamak da son derece zararlıdır. Bu tür uygulamalar cilt hücrelerinizin ölmesine ve cildinizin bir süre sonra kendisini yenileyememesine neden olur.Üstelik zaman içinde cildiniz yüzeyi bu uygulamalardan kuruyacağı için çok daha fazla yağ üretmeye başlayacaktır ve bu da derinizin altındaki sebum birikiminin doğal olarak da aknelerinizin artmasına neden olacaktır. Bu nedenle cildinizin nem dengesini koruyabilmeniz çok önemlidir. Eğer tüm bunların dışında sağlık sorunlarından kaynaklı akneleriniz varsa onlarla kesinlikle oynamamalı ve bir cilt doktoruna danışmalısınız. Akne izleri için kürler bulunmaktadır. Elma ve bal maskesi, kil maskesi, gül suyu kürü, bal ve limon kürü, Türk kahvesi ve yumurta akı maskesi, soda ve liman kürü gibi pek çok kür vardır. Bu kürler akne tedavinizde size fazlası ile yardımcı olacaktır.

Ancak izleriniz çok derin ve çok daha etkili bir tedavi gerektiriyorsa antibiyotikli kremler kullanmanız çok daha faydalı olacaktır. Bu kremler cildinizin yenilenmesini ve akne izlerinizin zaman içinde yok olmasını sağlayacaklardır. Akne izleri için kürler oldukça etkilidir ve pek çok kişi tarafından uygulanmaktadır. Bu kürlerin en iyi yanı ise tamamen doğal olmaları ve kimyasal bir şey içermemeleridir. Siz de evinizde kolaylıkla hazırlayabileceğiniz doğal tarifler ile aknelerinize ve akne izlerinize çözümler üretebilirsiniz. Sağlıklı ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak sandığınızdan çok daha kolaydır. Oldukça pratik tariflerle bebeksi bir cilde sahip olabilirsiniz. Akne izleri için kürler evinizde de kolaylıkla hazırlayabileceğiniz ve korkmadan uygulayabileceğiniz basit ve etkili kürlerdir. Bu kürleri düzenli olarak uygulayıp cildinizi her zaman temiz tuttuğunuzda cildinizde kısa sürede çok büyük bir değişim yaşayacağınızı göreceksiniz. Siz de harika bir cilde sahip olabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git