Akne ve Sivilceler İçin Doğal Maskeler

Akne ve Sivilceler İçin Doğal Maskeler
18 Ekim 2015 tarihinde eklendi

Akne ve Sivilceler İçin Doğal Maskeler

Cilt sorunlarının çözümü bugün doğal yollar ile yapılabilmektedir. Bu doğal yollar, kendi malzemelerimizi karıştırarak yepyeni bir formül ile yani maskelerin ortaya çıkarılmasıyla olmaktadır. Bu sayede cilt sorunun temelinde yer alan akne ve sivilcelerin oluşması önlenebilir.

Doğal bir maske, cilt için uygulanabilen bir müdahale olmaktadır. Bu müdahalenin etkisi, cildin daha sağlık bir yapıya bürünmesine yardımcı olurken, cilt sağlığını da korumaktadır. Ayrıca, daha sağlıklı ve iyi bir görünüm içinde cildin yenilenmesi açısından akne ve sivilceler için doğal maskeler kullanılabilmektedir. Bu sayede yüz bölgelerindeki akne ve sivilcelere bağlı izler, rahatsız edici görüntüler ve özgüven kayıpları da son bulacaktır.

Doğal Maskeler İçin Neler Yapılabilir Ve Etkileri Nasıldır?

  • Yumurta akını yüzünüze sürün ve kurumasını bekleyin. Kuruduktan sonra çok soğuk olmayan bir su ile yüzünüzü yıkayın,
  • Bal maskesi de önemli olan doğal bir sivilce önleyicidir. Bunun için 1 tatlı kaşığı limon suyu ile 2 tatlı kaşığı bal kullanılarak yüz bölgesine sürülebilir. Fakat bu karışımı cezvede 5 dakika kadar ısıtılması ve ondan sonra yüze uygulanması çok daha önemlidir.
  • Esmer şeker, 5 adet çilek, 1 yemek kaşığı bal ve limon suyu, 1 yemek karşılığı da esmer şeker kullanılarak bir maske yapılabilir. Önemli olan çileklerin sert kıvamının yok edilerek pütür pütür haline gelmesidir. Yüz bölgesine sürüldükten 15 ve 20 dakika sonrasında su ile durulanabilir.
  • 1 yemek kaşığı deniz tuzu ve soğuk su kullanılarak da yüz maskesi uygulanabilir.
  • Aspirin ve limon suyu kullanılarak bir maske hazırlanabilir. Bunun için malzemeye ek olarak, zeytinyağı, 1 yemek kaşığı bal ve karbonat kullanılabilmektedir.
  • 1 tatlı kaşığı çiçek balı, 1 tatlı kaşığı tarçın uygulanarak da yüz bölgesine sürülebilir. 15-20 dakika bekletildikten sonra ılık suyla durulanmalıdır.
  • 1’er çay kaşığı olmak üzere 1 tatlı kaşığı bal kullanılarak da, doğal bir maske hazırlanabilir. Bu karışımın yoğun bir krem haline gelebilmesi için karıştırılması gerekmektedir. Sonrasında yüze uygun bir şekilde sürülmeli ve uygulanmalıdır.


Tüm kürlerin etkileri genel olarak güzel bir şekilde neticeyi vermektedir. Doğal yollardan cildin beslenerek ve yağlı ciltleri oluşturan olumsuz etmenler bu sayede uzaklaştırılabilmektedir. Akne ve sivilceler için doğal maskelerin etkileri doğal bir cilt bakımını sağlamaktadırlar. Bu sayede cilde herhangi bir zararları yoktur. Fakat göz kapakları üzerine sürülmemesi önemlidir. Sadece yanak, çene, alın ve çevrelerine sürülmesi, yağlı cilt problemlerine bağlı olarak oluşabilecek sivilce sorunlarını ortadan kaldıracaktır.

Doğal maskelerin genel amacı, cilt yüzeyindeki kirleri arındırmaktadır. Akne oluşumlarını ve bunlara bağlı olarak cilt lekelerini de gidermektedir. Cildin yağını azaltma konusunda etkili olan bu doğal maskeler, düzenli kullanılması sayesinde kısa zamanda ciltte düzelmeleri meydana getirecektir. Bu sayede sorunsuz bir cilt için gerekli neticeler alınabilecektir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git