Anemon Çiçeği Kremi Ve Cilt İçin Yararları

Anemon Çiçeği Kremi Ve Cilt İçin Yararla
23 Haziran 2017 tarihinde eklendi

Anemon Çiçeği Kremi Ve Cilt İçin Yararları

Anemon çiçeği, dünya üzerinde kuzey yarım kürede bolca yetişen bir bitki olup, ılıman iklimleri sever. Örneğin İsviçre’ de fazlaca yetişir ve yaz mevsiminin geldiğini haber verir. Çiçekleri mavi olan bu bitki içerisinde bulundurduğu kinetin sayesinde cilt için çok faydalıdır. Kinetin maddesinin cilt üzerinde belirgin birçok etkisi bulunmaktadır. Bunları saymamız gerekirse;

  • Cildin nem ve su dengesini sağlayarak nemlendirmede,
  • Sivilce ve akne izlerinin yok edilmesinde,
  • Cildin elastikiyetini koruması ve kaybedilen kısmını geri kazandırarak kırışıklılardan kurtarması,
  • Güneş lekelerinin iyileştirilmesinde,
  • Cildin daha parlak ve sağlıklı görünmesinde,
  • Cildin gün içerisinde karşılaştığı çevresel faktörlerden korunmasında etkilidir.

Hepimizin hayali olan pürüsüz, ışıl ışıl, kırışıksız bir cilt anemon çiçeği kremi sayesinde gerçekleşiyor. Yapılan klinik çalışmalar sonucunda bu kremin dıştan cilde uygulanması ile hücre yenileme özelliğini aktive ettiği ve hücre yaşlanmasını yavaşlattığı gözlemlenmiştir.Yani düzenli kullanım ile kırışıklıklarınızı düzeltmenin yanı sıra yeni kırışıklıkların oluşmasını da engelleyebilirsiniz. Ünlü tiyatrocu Nilgün Belgün’ ün yıllardır kullandığı anemon çiçeği kremi ile bugün ki cilt güzelliğinin doğru orantılı olduğunu, yaptığı açıklamalardan anlıyoruz. Anemon çiçeği kremi ile cilt güzelliğini koruduğunu, çok iyi bir nemlendirici olmasının yanı sıra özellikle güneşe bağlı oluşan cilt lekelerinin giderilmesinde çok etkili olduğunu söyleyen usta sanatçı, genç görünmesinde de bu kremin etkisi olduğunu belirtti. İçerisindeki kinetin maddesinin hücre düzeyinde etkili olmasından kaynaklı kırışıklıklarının da azaldığını belirten Nilgün Belgün, bu krem ile güzellik sırrını da açıklamış oldu.Anemon Çiçeği Kreminin Etkilerinin Detayları

Ergenlikte başlayan sivilce ve akne sorunları bazı hassas ciltlerde ne yazık ki yaş ilerlese de aşılamaz. O dönemde oluşan akne ve sivilcelerin izleri cilt ile ilgili en büyük sıkıntılarımızdan birisidir. Anemon çiçeği kreminin düzenli kullanımı ile bu izlerden kolayca kurtulabiliriz. Akne izlerinin yanı sıra güneş lekelerine de çok iyi gelen bu krem sayesinde, baş belamız olan yüz ve dekolte bölgemizde oluşan güneş lekelerinden de kolayca kurtulabiliriz.

İçerisinde bulunan kinetin maddesi sayesinde cilt hücrelerini dışarıdan besleyerek hücre yaşlanmasını durdururken ayrıca onarmaya da devam eder. Kremi yüzünüze ilk sürdüğünüzde yüzünüzün gerildiğini hissedeceksiniz. Kullanmaya başladığınız andan itibaren etkisini gösterecek olan bu krem ile bir aylık kullanımınız sonunda kırışıklıklarınızın ne kadar azaldığını gözle görebileceksiniz. Ayrıca yüz ve boyun bölgenizde oluşacak olan sarkmaları da engelleyecektir. Yaşlılığın cilt üzerinde ki tüm etkilerini ortadan kaldıran anemon çiçeği kremi tam anlamıyla bir gençlik iksiri.

Günlük Bakım Kremi Olarak da Kullanabilirsiniz

Cildin nem ve su seviyesini korumasına yardımcı olan anemon çiçeği kremini günlük bakım kremi olarak kullanabilirsiniz. Bu sayede cildinizin nem dengesini korurken diğer tüm etkilerinden de faydalanmış olursunuz. Siz de hepsi bir arada ve güvenilir bir krem arıyorsanız anemon çiçeği kremini her gün düzenli olarak kullanabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git