Arabada Makyaj Yapmanın Püf Noktaları

Arabada Makyaj Yapmanın Püf Noktaları
31 Ekim 2015 tarihinde eklendi

Arabada Makyaj Yapmanın Püf Noktaları

Her zaman yeni bir güne “merhaba” diyoruz. Güne uyanır uyanmaz yarışımız başlıyor. İşte böyle durumlarda bugün ne giysem ya da kahvaltı derken vakit daralabiliyor ve makyaj yapmadan çıkmak zorunda kalarak çantaya makyaj malzemelerimizi atıyoruz. Aceleyle asansörde veya arabada ayaküstü yaptığımız makyajla bütün bir gün tedirgin oluyoruz. Artık buna son vermenin zamanı geldi. Araba da pratik ama bir o kadar da şık makyaj yapmamız mümkündür. Arabada makyaj yapmanın püf noktaları aşağıda sıralıdır.Püf Noktalar

  • Arabada makyaj yapmanın püf noktalarından bir tanesi; arabada fondöten sürmek zor olabilir, bizim tavsiyemiz BB krem kullanmanızdan yanadır. Hem daha az kapatıcıya ihtiyaç duyuyorsanız BB krem veya renkli nemlendiriciler size fazlasıyla yardımcı olacaktır. BB kremi sürmek için ne fırçaya, ne de süngere ihtiyacınız var. Parmaklarınızla BB kremi bütün cildinize uygulayabilir ve güzellik katabilirsiniz. Ellerinizin ısısı ürünün cildinize daha hızlı ve güzel bir şekilde yayılmasını sağlayacaktır. Gözaltı morluklarınızı kapatıcı yardımı ile kapatın ve aynı şekilde yüzük parmağınız yardımıyla nazik hareketlerde bulunarak cildinize masaj yapar gibi uygulayabilirsiniz. Bu mucizevi krem sayesinde, cildinizdeki renk tonlarını eşitleyebilir ve kusursuz cilt görünümüne sahip olabilirsiniz.
  • Cilt makyajını yaptıktan sonra sıra gözlerinize geldi. Arabada eyeliner çekmek riskli olmakla beraber size çok zaman kaybına da sebep olabilir. Sadece maskara ve far kullanarak vurgulu ve dolgun gözlere sahip olabilirsiniz. İki kat maskara sürmek sizin için gayet yeterli olacaktır. Kirpik kıvırmak için yeterince vaktiniz olmayacağından dolayı kirpik kıvırma özelliği olan rimelleri tercih etmeniz size zaman kazandıracaktır.
  • Allığınızın sizi çok uğraştırmayacak, vaktinizi boşa harcamayacak bir allık olmasına özen göstermelisiniz; çok yoğun renk veren bir allık uygulamak hele ki hafif eliniz yoksa biraz daha zahmetlidir.
  • Hızlı ve pratik bir makyaj yapacaksanız ruj renginizin doğal olmasına dikkat etmelisiniz. Dudak kalemi kullanmanızı gerektirmeyecek, taşma vs gibi sorunlar yaratmayacak, dudak renginizden 1-2 ton daha koyu bir ruju her zaman elinizin altında bulundurmalısınız. Dudaklarınıza favori renk rujunuzu da sürebilirsiniz. Ya da sonbaharın favori renklerinden olan kahverengiyi deneyebilirsiniz. Tabi giysinizle de uyumlu olmalı.
  • Arabada makyaj yapmanın püf noktalarını uygulamadan önce; arabanızı durdurunuz. Hareket halinde veya kısa süreli yanan ışıkları beklerken makyaj yapmak hem sizin hem de diğer sürücüler ve yayalar için çok tehlikeli durumlar oluşturabilir.
  • Arabada makyaj yapmanın püf noktaları, uygulandığında size zaman kazandıracak ve şık bir görünüm sağlayabilecektir. Arabanızda makyaj yaparken ara sıra dışarıya da bakınız. Dışarıdan gelecek bir tehlikeden korunmanız gerekebilir. Bu yüzden tamamen makyajınıza odaklanırken ara sıra dışarıyı da kollamalısınız.

Özellikle iş kadınlarının yoğun zaman temposunda uygulayabileceği bu püf noktalar ile makyajınızı yapabilir, endişenizi ortadan kaldırabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git