Asi Saçların Yatıştırıcısı Saç Kremi

Asi Saçların Yatıştırıcısı Saç Kremi
13 Temmuz 2017 tarihinde eklendi

Asi Saçların Yatıştırıcısı Saç Kremi

Bazı kadınların ideali gür ve hacimli saçlara sahip olmak iken bazı kadınlarınki de asi saçlarını yatıştırmaktır. Özellikle kıvırcık saçlı kadınların baş etmekte oldukça zorlandığı bu probleme nice saç bakım ürünleri çözüm getiremez. İnce telli saçlar kalın telli saçlara oranla hükmetmesi ve şekillendirmesi her zaman daha kolay saçlardır. Ancak bununla birlikte ince telli saçların da verilen şekli ve hacmini uzun süre koruması zordur. Saçına şekil vermekte en çok zorlanan kişiler zaten genelde kalın saç telli kişilerdir.

Doğru Saç Tipine Göre Bakım

Asi ve gür saçların çözümü etkili bakımdan geçer. Saçınızla sadece dışarı çıkacağınız zaman ya da sadece duş sonrasında ilgilenmeniz durumunda saç adeta size küser ve uzun süreli cevap vermez. Bunun yerine saçlarınız için günlük bakım ürünleri kullanmak daha faydalı olur. Bu günlük bakım ürünleri durulanan ve durulanmayan olmak üzere ikiye ayrılır. Durulanan saç bakım kremlerini ve yağlarını duş sırasında kullanabilirsiniz. Durulanmayan yağ ve kremlerden ise gün boyu saçınızı şekillendirmekte yararlanabilirsiniz. Bu ürünler çantada taşınabilir şişe boyutlarında satıldığı gibi büyük boy şişelerde de satılır. Büyük boy şişe ve tüplerde aldığınız ürünleri küçük sprey şişelerine aktararak çantanızda, yolculuk sırasında bavullarınızda kolayca saklayabilirsiniz. Bunun için kozmetik marketlerin hemen hepsinde çanta boyu küçük şişeler mevcuttur. Bunlardan size uygun olanını seçip ürününüzü gün boyu yanınızdan eksik etmeden taşıyabilirsiniz.Saçınıza En Uygun Kremi Seçin

Asi saçlarınızı yumuşatmak ve onlara şekil vermek için saç yapınıza uygun kremi seçmeniz gerekir. Örneğin ince telli saçlar daha çabuk yağlandığından saça ağırlık vermeyen kremler kullanılmasına uygundur. Bunun için hacim veren keratin içerikli kremlerden yararlanabilirsiniz. Kalın telli saçlar ise kolay yağlanmadığı ve neme daha sık ihtiyaç duyduğu için sıvı kremlerden daha çok fayda görebilir. Yağ bazlı olan ve genellikle kullanmadan önce çalkalanması gereken bu kremler sprey şişelerde kullanılır. Yine kalın telli saçların son yıllarda keşfedilen en büyük yardımcısı argan yağıdır. Bu yağ ince telli saçlar için de kullanılabilir. Kremsi bir yapıya sahip olan bu yağ saçı ağırlaştırmaz ve onu köklerinden besler. Saç kreminizi kullanırken kremi saç diplerinize değil uçlarına sürmeye özen gösterin. Sonuçta piyasada kullanılan ürünlerin en bitkisel olanları bile az da olsa kimyasal bir içeriğe sahiptir. Bu nedenle saçınızı yıpratmadan ve yormadan ona şekil vermek istiyorsanız kremleri saç uçlarınıza uygulamaya özen gösterin. Durulanmaya müsait kremleri kullanmanın etkili ve değişik yolu için bir ipucu isterseniz kremi şampuandan önce uygulamanızı tavsiye edebiliriz. Özellikle ince telli saçlar için işe yarayacak bu yöntem ile hem saçınızı krem sayesinde yumuşatmış ve ona bakım yapmış olursunuz hem de krem sonrası şampuan kullanarak kremin fazla yağından saçınızı kolaylıkla arındırmış olursunuz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git