Avokado İle Güzelleşin

Avokado İle Güzelleşin
20 Temmuz 2017 tarihinde eklendi

Avokado İle Güzelleşin

Ülkemizde son yıllarda oldukça rağbet görmeye başlayan egzotik meyve avokado hem yiyerek hem de dıştan kullanarak mucizelerinden yararlanabileceğiniz müthiş bir meyve. Artık hemen her markette bulabileceğiniz bu tropik meyvenin gücünden yararlanmak için alışveriş listesine avokadoyu hemen ekleyin. Saçtan cilde vücudun her zerresinde ondan fayda görebilirsiniz. Avokado düzenli tüketildiğinde sindirim sistemini daha sağlıklı çalıştırır ve içerdiği vitaminler ile kendinizi daha dinç hissetmenizi sağlar. Doğal yoldan güzelliğinize güzellik katmak için işte avokado ile yapabileceklerinizi ufak bir listesi. Kozmetik firmaların ürettiği makyaj temizleme sütü veya jeli yerine çok ağır olmayan günlük makyaj temizlemede avokadodan yararlanabilirsiniz. Yumuşak bir avokadoyu ezip pamuk yardımıyla cildinize sürebilir ya da avokado yağı ile bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Yüzeysel makyajı temizlemekte etkili olan bu meyvenin içindeki doğal yağ cildinizin ihtiyacı olan yağı ve nemi sağlamaya yardımcı olacaktır.

Gözaltı Bakımı İçin Peeling

Avokado maskesigöz çevrenizde de rahatlıkla kullanabileceğiniz bir formül. Ezilmiş bir avokadoyu hafifçe gözaltlarınıza sürerek yorgunluğun ve uykusuzluğun verdiği koyu halkalardan kurtulabilirsiniz. Hatta ezdiğiniz avokadoyu küçük bir krem kutusu içinde ya da kâsede buzdolabında saklayarak günlük bakımınızın bir parçası haline getirebilirsiniz. İçindeki A ve E vitaminleri ile göz çevresinde oluşan yorgunluk belirtilerini ve mor halkaları kolayca yok eder. Kozmetik ürünlerin verdiği tahriş ve yarattığı kızarıklıktan etkilenen hassas ciltler için özellikle bir ilaç niteliği taşır. Tamamen doğal bu egzotik meyve ile yüzünüzün daha genç ve parlak görüneceği kesin.Avokadolu Saç Maskesi

Avokado gıda olarak tüketildiğinde bile saçlarda inanılmaz etkiler yaratan mucizevî bir meyvedir. Hem yiyerek hem de maske uygulaması yaparak bu meyvenin gücünden saçlarınızı yenileyebilirsiniz. Tek başına kullanılabileceği gibi biraz zeytinyağı ile de birleştirip saç maskesi yapabilirsiniz. Ancak burada kullanacağınız zeytinyağı marketlerde satılan yağlardan değil tamamen organik ya da ev yapımı bir yağ olmalıdır. Eşit miktarlarda zeytinyağı ve avokado koyarak hazırlayacağınız maskeyi saçlarınıza sürüp yarım saat bekledikten sonra yıkama işlemine geçebilirsiniz. Bu maskeyi haftaya bir kez uygulayarak saçınızdaki güçlenmeyi fark edeceksiniz. Avokado saça uygulandığında kepeklenme ve dökülme karşıtı bir etki de yaratacak.

Ellerinizi Avokado İle Güzelleştirin

El bakımında da bu meyvenin gücüne inanamayacak ve mutfağınızdan, dolayısıyla banyonuzdan, makyaj masanızdan avokadoyu eksik etmek istemeyeceksiniz. Ellerinizin yumuşacık ve pürüzsüz olması için bir miktar ezilmiş avokadoyu masaj yaparak, ovalayarak ellerinize sürün. Daha sonra bir eldiven takarak yaklaşık 20 dakika bekleyin. Hafif şekilde suyla temizlediğiniz elleriniz ilk uygulamada yumuşacık ve pürüzsüz olacak. Bunu yapmak için yemek üzere ya da maske hazırlamak üzere aldığınız avokadonun iç kabuğunu bile kullanabilirsiniz. Kabuğu ellerinize sürüp ovalayarak masaj etkisi yaratabilir ve ortaya çıkan bebeksi dokunun tadının çıkarabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git