Ayak Bakımında Tüyolar

Ayak Bakımında Tüyolar
29 Ocak 2017 tarihinde eklendi

Ayak Bakımında Tüyolar

Gün içinde sürekli ayakkabı içinde kapalı havaya maruz kalan ayaklarda koku ve sağlık problemleri yaşamak kaçınılmazdır. Ayak Bakımında Tüyolar sayesinde problemler ortadan kaldırılacak ve uygulanacak yöntemler sayesinde bakım ve temizliğin yapılması ayakları daha sağlıklı görünüme kavuşturacaktır. Her gün banyo yapmayı beklemeden de ayaklara lif veya banyo havlusu kullanarak düzenli olarak yıkamak ve ayak törpüsü kullanarak ölü derilerden temizlemek gerekir. Yıkanan ayaklar havluyla özenle kurulanmalıdır. Yıkama ve kurulama işleminin düzenli olarak yapılması kokan, çatlayan, ve mantarlı olan ayak problemlerini gidermeye yardımcı olacaktır.

Ayakların Sağlıklı ve Bakımlı Olması İçin Neler Yapılabilir?

İçinde cilt yumuşatıcı olan sabunlu sıcak suda ayakları bekletmekte Ayak Bakımında Tüyolar arasındadır. Soğuk havalarda çorap içinde kalan ayakların havalandırılması gerekir ve ayrıca ayak losyonu veya kremdi kullanarak ayaklar yumuşatılabilir. Vazelin sürerek çorapla yatmakta yumuşacık ayaklara sahip olmanın yollarından birisidir. Her gün aynı ayakkabıyı giymek yerine hem ayakkabıları dinlendirmek hem de bakteri oluşan ayakkabılardan ayakları korumak için gereklidir. Her gün çorap değişikliği yapmaya özen gösterilmelidir. Ayaklarda oluşan kokunun giderilmesi için sirke ve su karşımı hazırlayarak ayakları suyun içinde bekletildiğinde kokudan eser bırakmayacaktır. Ayak Bakımı için kuaföre pedikür yaptıran bayanların kuaför tercihlerinde de özenli davranması gerekiyor. Ayakların bekletildiği su kabı temiz olması ve pedikür malzemelerinin sterilize edilmesi gerekir. Herkes için kullanılan pedikür malzemeleri temizlenmediğinde çok ciddi sağlık ve ayak problemlerine yol açacaktır. Pedikür için en sağlıklı yolda kuaföre giderken malzemeleri götürerek yaptırmak veya herkesin ayak bakımını kendisin evde yapması gerekir. Topukları her banyoda ponza taşıyla düzenli olarak temizlemek ölü hücrelerin atılmasına yardımcı olacak ve yumuşacık yapacaktır.Ayak Sağlığı İçin Ayakkabı Seçimi Nasıl Olmalı ?

Ayakkabının ayağı sıkmamasına özen gösterilmeli ve rahat ayakkabılar tercih edilmelidir. Gün boyunca rahat olmayan ve acıtan ayakkabılar iltihaplı nasıra yol açacak ve ayakta şekil bozukluğu ortaya çıkacaktır. Topuklu ayakkabılar giymeyi sevenlerin topuk seçimleri geniş topuklu olmalı ve topuk boyu kısa olan ayakkabılar kullanması gerekir. Yazın tercih edilen babet ve sandalet türü ayakkabılar kadınların severek giydiği ve rahat olan tercihleri sıkça kullanılır. Ancak bu türdeki ayakkabılar ayak kemerinde problemlere yol açar ve mümkün olduğunca az kullanılması gerekir. Çıplak ayakla giyilen ayakkabılarda ayakların sağlığını olumsuz etkiler. Ayak tırnaklarının uzunluğu da önemlidir. Uzun tırnaklarla giyilen ayakkabılar tırnakta batmalara ve tırnak altlarının boşalmasına sebep olur. Ayak sağlığı için uygun ayakkabıyı seçmek için günün geç saatleri beklenmeli ve gün boyunca şişen ayaklara ayakkabı tercih edilmelidir. Şişen ayaklarda rahat olan ayakkabı gün içinde ayakları rahat ettirecektir. Ayak Bakımında Tüyolar Yazın giyilen açık ayakkabılarla güneşe çıkıldığında güneşe karşı koruyucu kremler kullanılması gerekir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git