Ayak Kokusuna Son Verecek Yöntemler

ayak-kokusuna-cozum
25 Ağustos 2015 tarihinde eklendi

Ayak Kokusuna Son Verecek Yöntemler

Özellikle yaz aylarında çok sık ayak kokusu gibi sorunlarla karşılaşmaktayız. Nemin yüksek olması, hava sıcaklığı yüksek iken kapalı ayakkabı giyme, çorapların terden kokuya dönüşmesi gibi pek çok nedeni olan ayak kokusu durumu, aslen kolaylıkla giderilebilir bir yöntem olarak görülmektedir. Ayak kokusunu tamamen yok edebilmenin birkaç altın kuralı vardır. Şimdi size ayak kokusuna son verecek yöntemleri sıralıyoruz;

  1. Hava alan ayakkabılar tercih edin. Bunun yanı sıra her gün aynı ayakkabıyı giymeyin ve mutlaka ayakkabınızın hava almasını sağlayın. Gün aşırı ayakkabı değişimi yapmak ve havalandırmak kokuyu bir nebze de olsa kırar.
  2. Pamuklu çoraplar tercih edin. Terleme durumlarında çoraplar koruyucu bir etken görür ve teri emer. Bu da koku hissiyatını en aza kadar düşürür.
  3. Sebze ağırlıklı beslenin! Devamlı et ve tavuk gibi ürünler tüketmek sizlerin ağır bir kokuyla karşılaşmanıza neden olabilmektedir.
  4. Ayaklarınızı her gün yıkayın. Bunu alışkanlık haline dönüştürdüğünüz zaman vücut ısısı ve kokusu normale dönecektir.
  5. Ayakkabınızın tabanını sık sık değiştirin. Ayakkabı imalatçılarından yeni tabanlar satın alarak bu işlemi kendiniz de yapabilirsiniz.
  6. Mantar veya nasır gibi sorunlarınız varsa hemen çare bulun ve tedavi görün. Ayak kokusunun en başlıca sebebi budur.
  7. Ayak bakımlarınızı aksatmayın ve kremler ile yumuşatın! Bu ayak kokusunu en aza kadar indirir!


Ayak Kokusuna Ekstra Çareler!

  • Ayakkabınızın içerisine karbonat dökmek, gündelik yaşamınızda ayak kokusunu en aza kadar indirecek bir yöntem durumudur. Bu sebeple de mutlak suretle tercih etmenizi önermekteyiz.
  • Ayakkabının içine nektarı koyun ve 1 gün kadar bekletin. Bu kokuyu kırar ve ayakkabı içerisinde ki nemi emer.
  • Ayaklarınızı ayakkabı giymeden önce yıkayın!

Bu tip yollar izleyerek artık ayak kokusundan tamamen uzaklaşabilir ve kurtulabilirsiniz. Ayak kokusuna son verecek yöntemler arasında pek çok doktor bu tarz yollar önermekte ve denemenizi şiddetle tavsiye etmektedir. Çünkü kokuyu en aza kadar indirme yolunda bu çareler sizlere kesin sonuçlar sunabileceği gibi, kurtulmanızda da büyük bir önem teşkil edecektir. Kadın veya erkek hiç fark etmiyor, ayak kokusu bizlerin daima yaşayacağı sorunsallardan bir tanesi ve mutlaka buna bir önlem alınmalı!

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git