Ayak Kokusunu Gidermenin Yolları

ayak-sagligi
9 Haziran 2015 tarihinde eklendi

Ayak Kokusunu Gidermenin Yolları

Günümüzde en çok karşımıza çıkan sorunsallardan bir tanesi de ayak kokusu. Fakat bu ayak kokusunu geçirmenin artık pek çok kesin çözüm yöntemi de mevcut! Genel olarak ayak kokusu hava almayan ayakkabıların tercih edilmesi, günlük olarak çorap değişiminin sağlanmaması, ayakkabının yıkanmaması gibi durumlardan dolayı olabiliyor. Bunun yanı sıra ise, yediğimiz besinlerin de ayak kokusunu büyük ölçü de hayatımız da önemli bir faktör edinmesi durumunu da gözden kaçırmamak gerekmekte. Örneğin devamlı ağır et tüketimi söz konusu olduğu zaman ayak kokusu durumu söz konusu olabiliyor. sığır eti, domuz eti gibi et türlerinin ayak kokusu yaptığını, ayak mantarına kadar götürdüğü gerçeğini bilmek gereklidir.

Ayak kokusunu nasıl yenebilirim?

Bunun için sizlere birkaç tip öneri de bulunacağız.

  1. Ayakkabınızın içine her gün bir tutam karbonat dökün!

Karbonat ayak kokusunu ve ayak terlemelerini büyük ölçü de engellemektedir. Bu yüzden de gündelik yaşantımız da pek çok birey tarafından sıklıkla tercih edilen bir yöntem türüdür. Kesin çözüm yaratacağı durumlar söz konusu olacağı gibi, sizlerin artık ayak kokusunu yenmesinde de büyük öncülükler taşıyacaktır.  1. Sebze tüketimi sağlayın!

Sebze tüketimi genel olarak et oburların alışageldiği bir durum değildir. Fakat yine de gündelik olarak et – sebze yemeklerini eşit ağırlıklar ile tüketmek, pis vücut kokusunun bir hayli önüne geçmekte yardımcı olacaktır.

  1. Hava alan ayakkabılar tercih edin!

Genel olarak hava almayan ayakkabılar tercih edildiği zaman koku durumu söz konusu olmaktadır. Bunun için, -özellikle yaz zamanları- ayak kokusunu giderebilmek adına hava alan ayakkabılar tercih etmekte fayda var.

  1. Ayak mantarı var ise, kısa süre de tedavisini gerçekleştirin!

Mantar, en çok ayakta görülen bir hastalık türüdür. Oldukça kötü koku yapmasının yanı sıra, tedavisi geciktirilir ise tüm ayağı kaplama durumları da söz konusu olabilir. Önüne geçmek adına lazım olan tek şey ise, bakımlarını sağlayacak durumları göz önünde bulundurmaktır.

  1. Sık sık çorap değiştirin!

2 günde bir çorap değiştirme alışkanlığınız var ise, bir ömür boyu ayak kokusu çekmek durumunda kalabilirsiniz. Bu yüzden sık sık çorap değiştirme alışkanlığını kendiniz edinin.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git