Ayak Kokusunu Önlemenin Yolları

Ayak Kokusunu Önlemenin Yolları
20 Şubat 2017 tarihinde eklendi

Ayak Kokusunu Önlemenin Yolları

Ayak kokusu sosyal hayatı olumsuz etkileyen etmenlerin başında gelir. Ayak kokusu sorunu birçok insanda görülebilir. Tüm gün ayakta olmak zorunda kaldığınız zorlayıcı bir işte çalışmak ayak kokusunu meydana getiren nedenlerden birisidir. Bununla birlikte çeşitli ayak sorunları, genetik faktörler de ayak kokusuna neden olmaktadır. Ayak kokusunu önlemenin yolları oldukça çeşitli olsa da gerçekten etkili bir yöntem arayan kişilerin doğal yöntemleri tercih etmesi gerekmektedir. Doğal yöntemleri kullanarak kısa süre içinde bu sorundan kurtulabilir, sosyal hayatınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Ter kokusu kadar kötü olan ayak kokusu ayakların sağlığı kadar ayakkabıların kullanım ömrüne de etki yapmakta, ayakkabıların kullanım süresini kısaltmaktadır.

Ada Çayı ile Ayak Kokusundan Kurtulun

Ada çayı ayak kokusundan kurtulmanız için oldukça etkili bir yöntem olacaktır. Ada çayının güzel kokusu ayaklarda büyük bir sorun olan kötü kokuyu önleyecek doğal bir çözümdür. Ada çayı kullanımı için belirli malzemeleri temin etmeniz gerekir. Bunun için bir yöntem olarak öğütülmüş ada çayı kullanabilirsiniz. Öğütülmüş olan ada çayını ayakkabınızın içine ve çoraplarınıza serpiştirebilirsiniz. Bu şekilde kötü kokudan kurtulabilirsiniz. Diğer bir yöntem olarak ise büyük bir kabın içinde ada çayı demleyip koyabilir, soğuduktan sonra ayaklarınızı bu çayın içinde 15 dakika boyunca bekletebilirsiniz. Bu işlemi her gün tekrar etmeniz ayaklardaki kötü kokuyu önleyecek bir yöntem olacaktır. Diğer bir ada çayı yöntemi ise 1 çay kaşığı kurutulmuş ada çayı ile 1 çay kaşığı kurutulmuş biberiye ile birlikte yapılmaktadır. Bu malzemelerin tamamını ılık su içine koyun ve bir süre bekleyin. Sonrasında da bu suyun içine ayaklarınızı sokmanız ve 30 dakika beklemeniz yeterli olacaktır. 2 günde bir kere bu işlemi uygulamanız etkili olacaktır. Birkaç ay içinde ayak kokusu sorununuz tamamen sona erecektir.Limon ve Karbonat Karışımı Hazırlayın

Ayak kokusundan kurtulmanız için etkili olan ürünlerden birisi de limon ve karbonat karışımıdır. Bu karışım anti bakteriyel etki gösteren bir karışımdır. Bilindiği üzere limon ve karbonat tek başına çok etkili olan bir üründür. İkisi birlikte ise çok daha fazla etki sunmaktadır. Bu karışımı hazırlamak için su bardağının dörtte biri oranında karbonat, 8 su bardağı su, bir miktar limon  ve geniş bir kap gereklidir. Karışım için suyun içine karbonat ve limonu atıp karıştırın. Sonrasında ayaklarınızı bu ılık su içinde 15 dakika dinlendirin. Etki göstermesi için bu karışımı düzenli olarak kullanmanız gereklidir.

Tuzlu Su Karışımı

Ayak kokusunu önleyen yöntemlerden birisi olarak tuzlu su karışımını da kullanabilirsiniz. Geniş bir kaba su koyun ve içine bir miktar tuz atıp karıştırın. Sonrasında ayaklarınızı bu kabın içine bir süre dinlendirin. Ayak kokusunu önlemenin yolları bu şekilde malzemelerden oluşmaktadır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git