Ayak Nasırı Nasıl Geçer?

13022014100046_700x400
18 Haziran 2015 tarihinde eklendi

Ayak Nasırı Nasıl Geçer?

Ayak, tartışmasız vücudumuzda en çok tahrişe maruz kalan uzuvdur. Bu nedenden dolayı da bakımları aksatılsa da, aslen en çok bakım isteyen bölgedir. Günümüzde birçok kişi ayak nasırlarını geçirebilmek adına araştırma konuları okuyor, bu hususta da bilgilenebilme vasıtası ile çeşitli araştırmalar yapıyor. Gelin, şimdi ayak nasırı nasıl geçer konusu ile alakalı sizlere daha net fikir ve bilgiler yansıtalım.Ayak Nasırı Tedavi Etme Yöntemleri

  1. Ponza taşı kullanabilirsiniz; bir nevi törpü görevi gören bu taş türü, ayak sağlığı için oldukça önemli bir faktör barındırmaktadır.
  2. Beyaz sirke kullanabilirsiniz; bugüne kadar ayak nasırını yok etmek adına en çok tercih edilen tedavi yöntemidir. Nasırla birebir savaşır ve en kısa sürede vücudunuzdan atmanızı sağlar.
  3. Karbonat kullanabilirsiniz; karbonatlar hem mantara, hem de nasıra oldukça iyi gelen bir üründür. Bu yüzden sıkça kullanımı ile beraber kolay bir şekilde nasırlardan ve ayak mantarından kurtulabilirsiniz.
  4. Limon kullanabilirsiniz; limonun faydaları saymakla bitmiyor! Vücudun yanı sıra, sizlere aynı zamanda ayak nasırını tedavi edebilmek adına bolca önerilmektedir.
  5. Sarımsak kullanılabilir; sarımsağın içerisinde yer alan besin değerleri, nasırın en kolay şekilde tedavi edilebilmesini sağlamaktadır. Eski zamanlarda da birçok kişi nasır tedavisinde sarımsak kullanıyor idi.
  6. Papatya, meyan, zerdeçal kullanılabilir; Bu tip baharat ürünleri de doğru kullanım sağlandığı zaman nasırla direkt olarak savaşmanıza ve vücuttan atmanıza yardımcı olacaktır.
  7. Ananas! Tartışmasız ananas meyvelerin arasında vücuda en sağlıklı olandır. Ülkemizde her ne kadar az tüketilse de (diğer meyvelere nazaran) oldukça faydalı bir besin ürünüdür. Mutlaka kullanılması gereken bir ürün olmakla birlikte, gündelik yaşantımızda da ayak nasırı tedavi etme adına önemli bir faktör barındırmaktadır.

Evde nasır tedavisi yapmak isteyenlere özel olarak hazırladığımız bu makalemizden, sizler de en kafanıza yatan ürünü seçebilir ve araştırmalarınız neticesinde kullanıma başlayabilirsiniz. Önümüz yaz ve hemen hemen birçoğumuz artık sandalet, terlik gibi hava alan giyecekler tercih edeceğiz. Bunların önüne geçebilmek adına da en önemli faktör tartışmasız nasırsız ve mantarsız bir ayak! Bakımlarınızı aksatmayın ve kısa sürede tedavi edebileceğiniz bu yöntemleri deneyin!

Etiketler:

Ayak Nasırı Nasıl Geçer? Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Meltem diyor ki:

    Nasır tedavisinde bitkiler vb. yöntemler ve basit ilaçlar sorunu çözmez. Doktorların genelde özel bakımlarda nasırlar için uyguladıkları TCA (trikloroasetik asit) çözeltisini uygulayarak nasırlarınızdan kesin olarak kurtulabilirsiniz. TCA ile nasırlı bölgeleri yakarak nasırları geçirebilirsiniz.

Sayfa başına git