Ayak Şişmesini Önleyen Farklı İpuçları

Ayak Şişmesini Önleyen Farklı İpuçları
9 Mart 2017 tarihinde eklendi

Ayak Şişmesini Önleyen Farklı İpuçları

Sürekli olarak ayakta kaldığınız bir işte çalışıyorsanız ayaklarınız sürekli olarak şişecektir. Ayakların hava almaması da sorunu arttıracaktır. Şiş bir ayak ertesi gün iş için oldukça zorlayıcı bir unsur olacağı için küçük ipuçları ile ayak şişmesini önleyebilirsiniz. Ayak şişmesini önleyen farklı ipuçları ile ayaklarınızın bakımını aksatmazsanız. Ayak şişmesi ilerleyen zamanlarda farklı sağlık sorunlarına yol açacağı için önceden önlem alınması faydalı olacaktır. Yazımızı okuyarak ayak şişmesinde etkili olacak ipuçlarını yakalayabilir ve günlük hayatınızda uygulayabilirsiniz.

Ayak Şişmesini Önleyin

Ayaklarınız şiş bir biçimde eve geldiyseniz bunun için yapacağınız uygulama basit olacaktır. Bir leğen içine bir miktar ılık su koyun. Sonrasında ılık olacak suyun içine bir miktar kaya tuzu serpin. Ayaklarınızı bu kabın içine koyun ve bekletin. Yarım saat bekletmek etkili olacaktır. Ayaklarınız bu şekilde rahatlayacak ve şişliği inecektir. Bu tarif aynı zamanda ayak kokusunu da önlediği için etkili bir yöntem olarak tercih edilebilir. Ayak kokusu sosyal hayatı olumsuz etkileyen bir sorundur ve önleminin alınması sosyal hayatınızı olumlu olarak etkileyecektir. Kaya tuzu birçok farklı yerde satılan bir üründür ve çok ucuzdur.

Buzlu Su ile Ayaklarınızı DinlendirinBuzlu su kullanımı ile ayaklarınızı dilendirebilirsiniz. Bunun için dolapta bekletilmiş su kullanımı yapmanız gereklidir. Bunun yerine suyun içine buz atarak da kullanım yapabilirsiniz. İşten döndükten sonra leğen içinde yer alan buzlu suyun içine ayaklarınızı sokun ve bir saat boyunca bu şekilde bekleyin. Soğuk su ayaklarınızı kendine getirecek ve canlandıracaktır. Buzlu suyun içine kokulu bir esans katarak kötü kokuyu da önlemeyi sağlayabilirsiniz. Bu uygulamayı her gün yapabilirsiniz. Bu şekilde ayak sağlığınızı uzun süreli olarak korumuş olacaksınız.

Ayaklarınızın Bakımını Aksatmayın

Ayaklarda meydana gelen şişliği önlemenin yollarından birisi dedinlendirmektedir. İş dönüşü ayaklarınızı vücudunuza paralel gelecek biçimde uzatın ve bu biçimde bir süre boyunca hareketsiz bir biçimde bekleyin. Bu hareket sayesinde ayaklarınızdaki kan dolaşımı olacak ve şişme meydana gelmeyecektir. Bu işlemi günlük olarak tekrar etmeniz gerekli etkiyi gösterecektir.

Tuz Tüketimini Az Yapın

Ayak sağlığınızı korumak için tuz tüketimi azaltmanız etkili olacaktır. Bunun için günlük olarak tuzlu yiyecekleri azaltabilir su tüketimin, arttırabilirsiniz. Tuz ayaklarda ödeme ve şişliğe neden olacağı için tercih edilmemelidir. Tuz tüketimi ne kadar fazla olursa ayaklarda şişlik de o kadar fazla olur. Tuz azaltmak sağlığınızı da koruyacak bir yöntem olacaktır.

Ayak Sağlığınıza Önem Verin

Ayaklarda koku ve şişlik olmaması için ayaklarınıza kokulu özel nemlendirici kremler sürebilirsiniz. Her gün krem kullanımı etkili olacak ve ayak sağlığını koruyacaktır. Ayak sağlığını korumak için uygulama sayısını arttırabilirsiniz. Ayak şişmesini önleyen farklı ipuçları bu şekilde günlük olarak uygulanabilir. Bu şekilde ayak şişmesi sona erecektir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git