Ayaklar İçin Evde Bakım

Ayaklar İçin Evde Bakım
12 Şubat 2017 tarihinde eklendi

Ayaklar İçin Evde Bakım

Ayaklarımız bizleri her yere, her ortama taşır. Gün içerisinde ne kadar yorulsa da işlevine devam eder. Bazen sürekli bir ayakkabının içerisinde, bazen de sürekli ayakta durmak zorunda kaldığımızda bizi asla zor durumda bırakmaz ve direnirler. Peki, bizler onları ne derece önemsiyoruz ve bakım yapıyoruz? Ayaklarımıza karşı kendimizi borçlu hissetmeli ve onlar için günlük bir bakım düşünmeliyiz. Aksi takdirde onlar bizi yarı yolda bırakır ve eskisi gibi hareket etmemiz zorlaşabilir. O halde bakım önerilerine bir göz atalım.

Evde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Öncelikle vücudunuzu sevmeli ve vücudunuzla yaşamayı öğrenmelisiniz. Vücudunuzun değişik kusurları olması sizleri mutsuzluğa sevk etmemeli. Bilakis bu kusurları nasıl kapatabilirim hangi yolu deneyebilirim diye düşünmeli ve kendinizi buna hazırlamalısınız.

  • Ayaklar için evde bakımda dikkat etmeniz gereken pek çok madde vardır. Bunlardan biri olan küçük veya büyük ayakkabı giymemek ayak kokularının önüne geçecektir.
  • Kendi ayaklarınıza uygun seçmediğiniz her ayakkabı nasır ve mantar gibi rahatsızlıklara neden olarak sizleri zor duruma sokabilir.
  • Kullanımı sıkıntılı olan botlar ve çizmeleri giymemelisiniz. Çünkü ayağın yapısı değiştiğinde olası birçok sorunu beraberinde getirebiliyor.
  • Ayaklarınızın sağlıklı olmasını istiyorsanız mutlaka bakım yapmalısınız. En etkili bakım ayaklar için evde bakım olarak değerlendirilmektedir.
  • Herkes kendi ayağının sorununu bilir ve önceden belirlerse, kişiler için ayak bakımları zor hale gelmez. Kendi malzemelerini kullanmaları oldukça yararlı olacaktır. Diğer kişilerin de kullandığı tırnak makası, kremler ve özel gereçler sizin cildinizin yapısını bozabilir ve mikrop kapabilirsiniz.
  • Duştayken ayaklarınız bir güzel yumuşasın ve bir ponza yardımıyla ölü derilerden kurtulun.
  • Duştan çıktıktan sonra ayaklarınıza masaj yaparak, doğal yağlardan ve ayak kremlerinden sürün. Masaj yaparak yedirin ve pamuklu bir çorap giyin. Bunu özellikle gece yapın sabaha kadar ayaklarınız yumuşacık olacaktır.
  • Normalde pedikür yaptırıyorsanız, pedikürünüzü yapan kişiyi özel olarak seçin. Yanınızda kendinize ait malzemeleriniz olsun ve onunla bakım yapmasını isteyin. Bu sizi olası mikroplara karşı korur.


Ayak Nasırında Bakım

Ayaklar için evde bakım gerçekten çok önemli bir yere sahiptir. Çünkü siz cildinize gereken değeri ve önemi vermeye başlamışsanız, dışarda bir yere gittiğinizde utanmayacak ve sıkılmayacaksınız. Rahatlıkla kuaför ve benzeri yerlerde ayaklarınızı pedikür için teslim edebileceksiniz. Birçok kadının ayaklarında oluşan nasırlar moralini bozmaktadır. Ayaklarınıza gereken önemi verip, ağrısız bir nasırsa çözüme erkenden başlamalısınız. Giydiğimiz bir takım yanlış ayakkabılar sonrası, vücudumuz etkiye tepki veriyor ve istenmeyen sonuçlar doğurabiliyor. Ağrısız bir nasırdan uzman bir kişiden yardım alarak aralıklı pedikür seanslarıyla geçirilebilir. Ağrı olan nasırlarda ise acilen ayak bakımı ile ilgilenen bir doktora başvurup, bu ağrılardan tamamen kurtulmak isteyebilirsiniz. Sizlere bu konuda yardımcı olmaları sizin hoşunuza gidecek ve artık acılara son demiş olacaksınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git