Bacak Makyajı Modası

bacak makyajı
6 Haziran 2015 tarihinde eklendi

Bacak Makyajı Modası

Bayanların güzellik yarışı ve bu güzellik yarışı sırasında harcadıkları çaba hiçbir zaman bitmiyor ve de azalmıyor. Her gün ortaya yeni bir şeyler atıyorlar ve daha öncelerden beridir süregelen sorunlara çözümler buluyorlar.

Makyaj her bayanın kesinlikle vazgeçilmezidir. Pudrasıydı, farıydıi eye lineeriyde, allığıydı pulluğuydu derken birçok çeşitte makyaj malzemesi bulunur. Tüm bu makyaj malzemeleri de bir işe yarayarak kadınların hayatını kolaylaştırır. Kadınlar makyaj yaparak kendilerinde uyumsuz gördükleri şeyleri düzeltirler ya da vurgu yapmak istedikleri noktalarını belli ederler. Bu sayede de oldukça işe yarar.

Makyaj ile kadınlar adeta bambaşka biri olarak çok değişirler. Çünkü makyaj onları bakım yapmaya sevk eder. Kadınlar makyaj yaparken sürekli cildini nemlendirmek ve beslemek zorundadır. Çünkü cildin yeterince üzgün olmaması makyaj konusunda sıkıntı yaşatır. Bu nedenle de sürekli olarak dizi dizi kremler ve nemlendiriciler sürülür. Tüm bunlar elbette ki cildi fazlasıyla besleyerek güzelleştirir. Bu makyaj modasına ise şimdi yeni bir tanesi daha eklenmiştir. Bacak makyajı modası ile kadınlar bacaklarındaki pürüzleri de çözmüşlerdir. Vücutlarının her yerini olduğu gibi bacaklarını da sürekli nemlendiren ve bakımını yapan kadınlar bir gün şık bir gecede ya da normal bir zamanda kısa bir elbise ya da şort giymek istediğinde bazen bacakları onları rahatsız eder. Bunun nedeni genellikle güneşin oluşturdukları güneş lekeleridir. Bayanlar bu lekelerden ve renk farkından kurtulmak için bacak makyajı yaparlar. Bacak makyajı yapılırken ise genellikle sprey şeklinde olan boyalar kullanılır.Bacak Makyajı Yapılırken Uyulması Gereken Aşamalar Nelerdir?

Bacak makyajı yaparken belli başlı kriterlere dikkat edilerek bacak makyajı yapılmalıdır. İlk olarak her makyaj çeşidinde olduğu gibi bacak makyajı modasında da izlenmesi gereken adımlar ve dikkatler uygulanması gereken bölümler vardır.

 • Bacak makyajı yapmak için bacakların ilk önce temizlenmesi gerekir. Bu temizleme işlemi genellikle ağda ile yapılır.
 • Bacaklar su ile yıkanmış olmalıdır.
 • Bacakların nemlendirici bir krem ile nemlendirilmiş olması da bacak makyajı için gerekli olan boyanın bacakta çok daha kolay tutunmasını sağlamaktadır.
 • Ardından bacak için uygun renkte olan bacak boyasının seçilmesi gerekir. Bu bacak boyası seçimini fondöten seçmek gibi düşünebilirsiniz. Kendi ten renginize uygun olan bacak boyası rengini bulup almalısınız.
 • Eğer sizin ten renginize uygun bacak boyası rengi yoksa en yakın tonu alabileceğiniz gibi özel olarak da yaptırabilirsiniz.
 • Ardından bu boyayı bacağımızın istediğimiz bölgesine sıkarak dağıtıyoruz ve de iyice yediriyoruz. Bu aşamada bacak boyasının sprey olması önemlidir. Çünkü sprey boyalar bacak boyasının bacak üzerinde çok daha güzel dağıtılmasını sağlamaktadır.
 • Bacaklarınıza pudra sürmeyi ihmal etmeyin.
 • Bacak boyası için de allık fırçası gibi bir fırça kullanabilirsiniz.

İlgili Konular
– Spor için Makyaj Önerileri
– Yazın Makyaj Nasıl Yapılır?
– Koyu Renk Ruj Sürme Yöntemleri
– Işıltılı Makyaj Nasıl Yapılır?
– Dudak Dolgunlaştırıcı Rujlar

Etiketler:

Bacak Makyajı Modası Konusuna 1 Yorum Yapıldı
 1. Demet Gündoğan diyor ki:

  Bacaklar için favorim sally hansen marka bacak spreyi kesinlikle tavsiye ederim..

Sayfa başına git