Bacakta Batık Oluşması Nasıl Önlenir?

bacakta-batik-olusmasi-nasil-onlenir
31 Aralık 2016 tarihinde eklendi

Bacakta Batık Oluşması Nasıl Önlenir?

Batık sorunu kadınların büyük sorunlarından birisidir. Kadınların ağda ya da epilasyon aleti kullanımı sonrası ortaya çıkan batıklar çok çirkin bir görünüme neden olmaktadır. Batık oluşumu tüylerin alınış biçimine göre ortaya çıkabilir. Eğer batık konusunda gerekli önlemler alınmazsa ilerde ciltte daha büyük yaralara neden olabilir. Batık oluşmasında jilet ile tüy temizleme işlemi de neden olabilir. Bunun için çok acil olmadığı müddetçe jilet kullanmamanız gereklidir. Bacakta batık oluşması nasıl önlenir sorusuna birçok farklı cevap verilebilir. Batıklar için kullanılan epilasyon ürünü de çok önemlidir. Batıklar bazen cilt yapısından dolayı ortaya çıkmaktadır. Batıkların ortaya çıkması tamamen sizin cilt tipinizle de alakalı olabilir. Keseleme işlemi ile batıklardan bir  süre için kurtulabilirsiniz ama bu işlem kalıcı bir çözüm olmayacaktır. Aynı zamanda bu işlem hassas olan cildinize zarar verecek bir işlem olacaktır.

İyi bir nemlendirici krem kullanımı ile de batık oluşumunu önleyebilirsiniz. Nemlendirici krem cildinizi daha yumuşak hale getireceği için tüylerin ciltten çıkmasını daha kolay hale getirecek ve oluşabilecek yaraları da önleyecektir. Bu nemlendirici kremleri özellikle ağda sonrasında bacakta oluşaca tahrişleri önleyeceği için aksatılmadan, düzenli biçimde kullanmalısınız.Batık Oluşmasını Önleme Yolları

  • Ağda yapmadan bacak kıllarınızın çok uzamamasına dikkat etmelisiniz.
  • Ağda yaptıktan sonra yü azaltıcı bakım kremleri kullanın. Bu kremler zaman içinde vücudunuzdaki tüyleri azaltacaktır.
  • Batık oluşmasını önlemek için bacaklarınıza her hafta belirli günlerde peeling yapın. Peeling vücuttaki ölü derileri atmaya yarar.
  • Ağda ya da epilasyon işlemi sonrasında mutlaka nemlendirici bir krem kullanın.
  • Elektrikli epilasyon aletleri yerine farklı ürünler kullanmak batık oluşmasını önemli ölçüde engelleyecektir.
  • Ağda kullanıyorsanız kılların çıktığı noktaya göre işlem uygulamanız önemlidir. Aksi halde ortaya batık sorunu çıkacaktır.

Batık Oluşmasını Engelleyen Doğal Ürünler

Batık oluşmasını önlemek için kullanabileceğiniz doğal ürünler de yer almaktadır. Bunlardan birisi karbonattır. Karbonat maskesi yaparak batık oluşumunu önemli ölçüde engelleyebilirsiniz. Bunun için 2 yemek kaşığı yoğurt ve 1 yemek kaşığı karbonat gereklidir. Bu iki ürünü kase içinde karıştırın ve maske haline getirin. Sonrasında bu ürünü bacaklarınızın tamamını masaj yapar biçimde yayın ve 15 dakika bekletin.Sonrasında bacaklarınıza limon sürün ve bekletin. Bu bekleme süresi sonunda bacaklarınızdaki maskeyi soğuk su ile durulabilirsiniz. Haftada iki kere kullanmanız gereken bu maskeyi sürdükten sonra nemlendirici sürmeniz gereklidir.

Şeker ve Limon Peeling Bakımı

Şeker ve limon ile bacaklarınıza peeling yapabilirsiniz. Bu işlem için 4 çorba kaşığı şeker ve yarım çay bardağı limon gereklidir. Bu ürünleri hazırlayın ve masaj yapar biçimde bacaklarınıza sürün. Bu işlem bacaklarınızda peeling etkisi yaratacaktır. Bacakta batık oluşması nasıl önlenir sorusunu merak eden kişilerin bu maskeleri uygulaması tavsiye edilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git