Badem Yağı İle Cilt Bakımı

Badem Yağı İle Cilt Bakımı
15 Ocak 2016 tarihinde eklendi

Badem Yağı İle Cilt Bakımı

Cilt güzelliği ve cilt diriliği çoğu insan için oldukça önemli bir husustur. Bunun için kimyasal kremlere hatta estetik ameliyatlara başvurulur. Cilt bakımı farklı şekillerde yapılabilir fakat bir doğa harikası olan badem yağı ile cilt bakımı yapıldığı takdirde ortaya mucizevî sonuçlar çıkmaktadır.

Badem yağı doğada yumuşatıcı ve iyileştirici olarak bilinir. Cildi ölü derilerden kurtarmak ve kirden arındırmak için kullanılır. Badem yağı ve bal ile hazırlanan karışım cilde uygulandığı takdirde cildi temizlediği bilinmektedir.

Sadece badem yağı ile yapılan masaj ise cildi yeniler ve tazeler. Badem yağı aynı zamanda kırışıklık giderici olarak tanımlanır. Dudak çatlakları için de kullanılabilen badem yağında, kesin sonuç alabileceğinize emin olabilirsiniz. Yumuşacık ellere sahip olmak isteyenler de ellerine badem yağı uygulayabilirler.

Cildi yumuşattığı ve beslediği bilinen badem yağını rahatlıkla tüm vücudunuzda kullanabilirsiniz. Tüm vücudunuza endişe duymadan badem yağı ile cilt bakımı yapabilirsiniz.

Cildi yenileyen, yumuşatan ve dirilten bu yağ ile hazırlanabilecek bir takım kürler ve maskeleri sıraladık;  • Yüzdeki lekeler için maske: Özellikle çiller ve sivilceler için kullanılan bu maske badem yağının bal ile karıştırılması sonucunda elde edilir. Gün aşırı kullanılması halinde kesin sonuçlar verecektir.
  • Göz çevresi için maske: Aloe vera jeli ile karıştırılan saf badem yağı göz çevresindeki kırışıklıkların kaybolmasında yardımcı olur. Bunun yanı sıra kazayağı diye bilinen çizgilerin de azalmasında etkilidir.
  • Göz altı morlukları: Göz altındaki morluklardan şikayetçi olan ve buna bir türlü çare bulamayanlar için çözüm, badem yağı ile cilt bakımı. Yatmadan evvel parmak ucuna değdirilen badem yağı ile göz altına masaj yapılması ve bunun sürekli devam ettirilmesi halinde göz altı morluklarından kurtulmak mümkündür.
  • Makyaj temizliği: Kimyasal kremler yerine doğal badem yağını kullanarak da makyajınızı temizleyebilirsiniz. Nasıl mı? Pamuğunuza makyaj temizleme jeli yerine badem yağı sürün ve hafifçe yüzünüze uygulayarak makyajınızı çıkarın. Böylece hem makyajınızdan temiz bir şekilde arınmış hem de cildinizi doğal yollarla yumuşatmış olursunuz.
  • Tırnak bakımı: Güzel tırnaklara sahip olmak, her bayanın dikkat ettiği bir konudur. Bakımlı görünen tırnaklara kavuşmak, hem de doğal yol ile artık mümkün. Güçlü ve bakımlı görünen tırnaklara sahip olmak istiyorsanız boş bir oje şişesinin içini badem yağı ile doldurun ve bunu düzenli olarak tırnaklarınıza ve tırnaklarınızın etrafındaki etlere sürün. Bu işlemi düzenli yaparsanız güçlü tırnaklara sahip olacaksınız.
  • Kas ve eklem ağrıları: Badem yağı ile cilt bakımı yapmanın yanı sıra, yenileyici ve tazeleyici özelliklere sahip olması nedeni ile kas ve eklem ağrılarında da kullanılır. Ağrıyan yere masaj yaparken sürülür. Badem yağını kullanmadan önce ısıtmak işinizi kolaylaştıracak ve ağrıların dinmesine yardımcı olacaktır.

Etiketler:

Badem Yağı İle Cilt Bakımı Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Meltem diyor ki:

    Tüm bunların dışında kullanacağınız badem yağı kesinlikle saf olmalı. O yüzden çok dikkatli olmalısınız. Piyasada saf badem yağı bulmak oldukça zor. Çoğu aktarda satılan ürünler yağ karışımı falan filan. Ben bu konuda DOA Kozmetik ürünlerine çok güveniyorum. Uygun fiyata saf yağları satan tek adres bilginize…

Sayfa başına git