Bakımlı Cildin Anahtarı

cilt-bakımım
17 Ağustos 2016 tarihinde eklendi

Bakımlı Cildin Anahtarı

Bakımlı görünmek için her şeyi deniyoruz, her şeyi yapıyoruz. Yüzümüze kürler, maskeler uyguluyoruz. En pahalı kozmetik ürünlerini, yaşlanmaya karşı etkili bakım kremlerini kullanıyoruz. Pek çok makyaj yöntemi, taktiği öğrenip onu cildimize uyguluyor, bakımlı bir görünüme kavuşmaya çalışıyoruz. Cildimizi yenilemek, onu ölü hücrelerinden arındırmak, siyah noktaları ve sivilceleri yok etmek istiyoruz. Ancak cildimiz çeşitli nedenlerle yıpranmaya, bakımlı görünümü kaybetmeye devam ediyor.

Cildimiz Neden Yıpranır?

Cildimizin yıpranmasının en büyük nedeni elbette strestir. Ev, iş, okul hayatında yaşadığımız stres, gün içinde karşılaştığımız sorunlar cildimize birer küçük kırışıklık olarak döner. Bunların yanında uykusuzluk, sigara ve alkol kullanımı, kahve ve çay tüketimi de cildimizde pek çok soruna neden olur. Bu sorunlar sararma, renk bozukluğu, göz altı morluklarının oluşumu gibi pek çok şekilde karşılığını bulur cildimizde. Mevsim değişiklikleri, güneş, rüzgar, çevre kirliliği de cildimizin bakımını yitirmesinde olduklça etkilidir.

Cilt Bakımının Önemi

Cildimize zararlı güneş ışınları, stres, alkol ve sigara, yanlış beslenme cildimizi oldukça etkiler. Bu etkilenme karşılığını pek çok şekilde bulur. Ancak cildimizin bakımı yalnızca estetik açıdan değil, sağlık açısından da çok önemlidir. Cildimizin bakımını aksatmak erken yaşlanmamıza, cildimizin sarkmasına, kırışıklıklarımızın artmasına neden olur. Bu yüzden cildimizin bakımını sürdürmek çok önemlidir. Bu yüzden 25 yaşından sonra düzenli cilt bakımı uygulamak çok önemlidir. Bakımlı cildin anahtarını bu zararlı alışkanlıklarda değil, bakımlarda ve tedavilerde aramalıyız. Peki bakımlı cildin anahtarı nedir? Güzel, bakımlı, temiz bir cilt görünümüne nasıl kavuşabiliriz? 

  • Fazla Makyaj Yapmamak

Cilt problemi yaşayan insanların çoğu bu problemleri ve kusurları makyajla kapatmayam çalışır. Ancak bu oldukça geçici bir çözümdür. Geçici bir çözüm olduğu kadar da yanlıştır çünkü gün içinde ağır makyajlar yapmak, cildinizin havasız kalmasına neden olur. Cilt havasız kalınca şikayet edilen akne ve sigaralar daha artar. Ağır ve bilinçsiz makyaj yapmak cildiniz için geri dönüşü olmayan problemlere neden olabilir. Buna dikkat etmelisiniz.

  • Güneş Koruyucusu Kullanmak

Güzel, genç, sağlıklı bir cilde sahip olmak istiyorsanız kesinlikle ama kesinlikle sokağa güneş koruyucusu olmadan çıkmamalısınız. Güneşten yayılan zararlı UV ışınları cildimize büyük ölçüde zarar verir. Bu zararlardan korunmak, cildimizde kırışıklıkların artmasını engellemek, kendimizi güneş lekelerinden korumak için sokağa, özellikle yaz günleri asla güneş kremi sürmeden çıkmamalısınız.

  • İyi Uyumak ve İyi Beslenmek

Güzel, taze, genç bir cilde sahip olmak istiyorsanız iyi uyumalı ve iyi beslenmelisiniz. Bakımlı cildin anahtarı düzenli uykudan ve beslenmeden geçer. Bol bol su içmek, asitli gıdalar tüketmemek, sigara alkol kullanmamak cildimiz için oldukça faydalıdır. Bunların yanında cildimiz kendisini biz uykudayken yeniler ve tazeler. Bu yüzden gece düzenli bir uyku uyumak, doğru saatlerde yatmak ve düzenli bir hayat yaşamak güzel bir cilde sahip olmak için çok önemlidir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git