Bakımlı Olmak İçin Doğal Tarifler

Bakımlı Olmak İçin Doğal Tarifler
9 Eylül 2016 tarihinde eklendi

Bakımlı Olmak İçin Doğal Tarifler

Bakımlı olmak için evinizde bulunan malzemeler ile uygulayabileceğiniz doğal ve sağlıklı bakım tariflerini derledik. Buyurun; cilt, saç ve tırnak bakımı ile ilgili hem kolay hem ucuz doğal tarifler…

Cilt İçin Bakım Tarifleri

Kuru Ciltler İçin Maske

Yumurta sarısı

Süt

Bir kabın içine bir adet yumurta sarısını ve bir kaşık sütü koyun. Karıştırdıktan sonra yüzünüze sürün. On beş dakika bekledikten sonra mendille temizleyin ve soğuk su ile yüzünüzü yıkayın. Bu maskeyi haftada bir kez uygulayabilirsiniz.

Yağlı Ciltler İçin Maske

Limon

Bal

Süt

Bir fincanın içine bir kaşık bal, bir kaşık limon suyu ve alabildiğince sütü karıştırın. Karışımı yüzünüze sürün ve kuruyuncaya kadar bekleyin. Sonra maskeyi ıslak bir pamuk yardımıyla temizleyin.

Siyah Noktalar İçin Maske

Limon suyu

Yoğurt

Bir kase yoğurt ile bir adet limon suyunu karıştırın. Karışımı gözlerinize değdirmemeye dikkat ederek yüzünüze sürün ve on beş dakika bekleyin. Maske kuruduktan sonra ılık su ile yıkayarak çıkarın.

Sivilceler İçin Maske

Bal

Tarçın

İki kaşık bal ve bir çay kaşığı tarçını karıştırın. Maskeyi cildinize iyice yedirerek sürün. 20 dakika bekledikten sonra bol su ile temizleyin.

Cilt Lekeleri İçin Maske

Bal

Yoğurt

Limon

Bir tatlı kaşığı bal, bir yemek kaşığı yoğurt ile bir çay kaşığı limon suyunu karıştırın. Yüzünüzde lekeli olan bölgelere sürüp, on beş dakika bekleyin. Sonra bol su ile yıkayın. Bu maskeyi haftada bir kez uygulayabilirsiniz.Saçlar İçin Bakım Tarifleri        

Kuru Saçlar İçin

Bal

Süt

Bir yemek kaşığı bal ile yarım çay bardağı sütü karıştırın. Saç derinize sürüp on beş dakika bekleyin. Sonra şampuan ile yıkayın.

Yıpranmış Saçlar İçin

Muz

Badem yağı

Maden suyu

Bir adet muzu ezin ve üzerine birkaç damla badem yağı dökün. İyice karıştırdıktan saçlarınıza masaj yaparak uygulayın. 15 dk. Bekledikten sonra maden suyu ile durulayın. Sonra şampuan ile temizleyebilirsiniz.

Kepekli Saçlar İçin

Limon

Sirke

İki yemek kaşığı limon suyu ile üç bardak suyu karıştırın. Saçlarınızı yıkadıktan sonra bu karışım ile durulayabilirsiniz.

Parlak Saçlar İçin

Yumurta

Zeytinyağı

Bir adet yumurta sarısı ile iki yemek kaşığı zeytinyağını karıştırın. Saç diplerinize iyice yedirin ve 10 dakika bekleyin. Sonra şampuan ile yıkayıp durulayın.

Tırnaklar İçin Bakım Tarifleri

Tırnaklar İçin Cila

Zeytinyağı

Beyaz kil

Bir yemek kaşığı zeytinyağı ile bir çorba kaşığı beyaz kili karıştırın. Pamuklu çubuk ile tırnaklarınıza sürün. Sonra ellerinize beyaz eldivenlerden takın ve 10 dakika bekleyin.

Tırnaklar İçin Karışım

Zeytinyağı

Limon

Bir yemek kaşığı zeytinyağı ve bir yemek kaşığı limon suyunu karıştırın. Biraz su ekleyin. Sonra karışımı tırnaklarınıza sürün ve 15 dk. bekledikten sonra yıkayabilirsiniz.

 

 

 

 

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git