Basen Eritme Yolları

Basen Eritme Yolları
15 Ağustos 2016 tarihinde eklendi

Basen Eritme Yolları

Diyet kelimesinin bazılarımız için anlam derinliği büyük ve korkutucudur. Her defasından adettendir pazartesi diyete başlarız Salı bozarız. Bu yüzden diyet bazılarımız için eksikliği yüze vurma şeklidir. Tabi ki aranızda iradeli insanlar var. Sağlıklı besinler tüketip kendilerine program yapıp onu uygulayanlar ve olumlu sonuç alanlar vardır. Ama birçoğunuzda o güzel kasın günlerindeki mercimekli köftelere yenik düşüp bir dahaki pazartesini beklersiniz. Psikolojik olarak beyniniz pazartesine odaklanır ve o gün yaklaştıkça strese girip daha çok yiyenleriniz bile olmuştur. Ancak bu kendi vücudunuza verdiğiniz en büyük zarardır. Eğer kilolarınızdan kurtulmak istiyorsanız anın da karar verin, kendinizden emin olun ve hemen uygulayın. Pazartesini beklemeniz hata olur. Ayrıca bu zahmete kendi sağlığınız ve güzelliğiniz için katlandığınızı unutmayın. Bazıları da vardır ki diyet yapacağım diye sağlıklarından olurlar. Kesinlikle zayıflama haplarından uzak durmalısınız. Her işin doğal ve biraz da emek isteyen bir yolu vardır. Emek vererek yaptığınız her iş kalıcı olur. Öncelikle diyet için bir doktora başvurabilirsiniz. Bölgesel zayıflamak istiyorsanız mesela basenleriniz gibi size vereceğim bu basen eritme yolları yeterli olur. Hemen hemen her Türk kadınının basenleri vardır. Basenler vücudunuzun inceliğini ve kibarlığını bozarlar. Ayrıda sırf basenlerden dolayı birçoğunuz aldığınız pantolonun bel kısmını daraltırsınız. Tüm bunların yerine kendiniz adına bir karar verin ve basenlerinizle vedalaşın. Basenlerinizden kurtulmak için diyet yapmak tek başına yeterli değildir. Bununla beraber mutlaka spor yapmanızda gerekir.Malzemeler:

  • 2 fincan kırılmış fındık
  • 2 fincan yulaf tanesi
  • 1 fincan buğday
  • 1 fincan çekirdeksiz kuru üzüm
  • 1 fincan Ayçiçek tohumu
  • 1 fincan badem
  • 1 fincan ince kıyılmış kuru kayısı

Hazırlanışı:

Bir kabın içine kırılmış fındıkları, yulaf tanesini, buğdayı, kuru üzümü, Ayçiçek tohumunu, badem ve kuru kaysıyı ekleyip blenderden geçirin. İstediğiniz boyutta ufaltın ve bu sayede birbiri ile karışmış olan karışıma 1 bardak soğuk süt ilave ederek tüketin. Mümkünse sabah kahvaltınız bu olsun. Hatta sabah uyandığınızda 1 su bardağı ılık suyun içine 1 çay kaşığı limon ve balı ekleyip içebilirsiniz. Basen eritmek için her sabah bu ılık suyu yapın ve için. Ayrıca bunun yanında bazı spor hareketleri de yapmalısınız. Basen için özel hareketler vardır.

Bunlar; plates topunda kalça kaldırma hareketi, ellerinizi karşıya uzatıp omuz hizasında bacaklarınızı açarak yapacağınız çömelme hareketi, tek bacak uzatma (tek bacağınız üzerinde durup diğer bacağınızı yere paralel, dimdik uzatın ve hangi bacağınızı kaldırdıysanız o kolunuzu da yere dimdik uzatın ) yani diğer bir deyişle yerden bir şey alma hareketi vs. bu hareketleri çeşitlendirerek günlük düzenli bir şekilde yapmalısınız. Ayrıca bol su tüketmeniz önemlidir. Gazlı içeceklerden uzak durmanız gerekir. Bu sayede basenleriniz zayıflayacak ve istediğiniz görüntüye sahip olacaksınız.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git