Basit Yöntemler ile Ayak Bakımı

Basit Yöntemler ile Ayak Bakımı
31 Aralık 2016 tarihinde eklendi

Basit Yöntemler ile Ayak Bakımı

Sürekli ayakta olduğunuz bir işte çalışıyor olabilirsiniz. Bu durumda akşam eve geldiğinizde yorgunluktan bitap düşmüş olabilirsiniz. Ayakta çok uzun süreli çalışma koşulları sonucunda çeşitli sorunlar meydana gelmektedir. Bu sorunlar arasında ayak kokusu ve nasır gibi sorunlar yer almaktadır. Küçük püf noktalarına dikkat ederek ayak bakımınızı sağlayabilirsiniz. Bu püs noktalardan birisi olarak ayakkabı seçiminize dikkat etmeniz gerekmektedir. Küçük ayakkabılar giyimle birlikte ayağınızda sorunlar meydana gelmesine neden olacaktır. Batık bu sorunlardan birisidir. Basit yöntemler ile ayak bakımı yapabilirsiniz. Bunlardan birisi olarak bakım maskesi hazırlayabilirsiniz. En basit yöntem olarak sıcak su içinde ayaklarınızı birkaç saat boyunca bekletmeniz halinde ayaklarınız yeteri kadar dinlenecektir.

Evde bakım maskesi hazırlamak için karbonat maskesini tercih edebilirsiniz. Karbonat maskesi için sıcak su ve iki üç yemek kaşığı karbonat yeterli olacaktır. Sıcak suyun içine karbonatları dökün ve karıştırın. Sonrasında ayaklarınızı bu suyun içine koyun ve dinlendirin. Ayaklarınızı yumuşatmak için de özel bir bakım maskesi hazırlayabilirsiniz. Bunun için lavanta yağı kullanmanız yeterli olacaktır Lavanta yağını elinize dökün ve ayaklarınıza masaj yapar biçimde sürün. Sonrasında durulama yapabilirsiniz. Lavanta yağı ayaklarınızın sertliği yok edecektir.

Ayak Nasırı İçin Nasıl Bakım Yapılmalıdır?Ayaklar havasız kaldıkta nasır sorunu ortaya çıkmaktadır. Nasır sorunu özellikle kış aylarında ortaya çıkmaktadır çünkü kışın giyilen çoraplar ve kapalı ayakkabılar ayakların havasız kalmasına neden olmaktadır. Nasır sorunu oldukça kötü bir görünüme neden olmaktadır. Eğer nasırınız canınızı yakmıyorsa pedikür ile nasırlardan kurtulabilirsiniz. Eğer nasırınız çok ağrılı ise o zaman yapılacak en doğru şey doktora ya da bakım merkezine gitmektir. Bu şekilde ayağınızdaki nasırlar tedavi edilecektir.

Ayak Tırnak Batıkları Nasıl Tedavi Edilir?

Ayak tırnaklarında batık meydana gelmesi can yakan bir sorundur. Ayakta büyük ağrı yapan batıklar ayakkabı giyilmesini de zorlaştırmaktadır. Batıklar bazı durumlarda ayaklarda yara oluşmasına da neden olmaktadır. Ayak tırnağında meydana gelen batıkların oluşmaması için tırnak kesimine çok dikkat etmeniz gerekir. Tırnaklarınızı çok derinden kesmemeye ve düz biçimde kesmemeye özen göstermelisiniz. Ayak tırnaklarında meydana gelen batıklar kötü bir görünüme neden olduğu için açık ayakkabı giyilmesine engel olmaktadır.

Ayak Yorgunluğuna Ne İyi Gelir?

Yoğun bir işte çalışıyorsanız ayak ağrılarından muzdarip olabilirsiniz. Bu sorundan kurtulmak ise çok basittir. Duşakabinin içine girip ayaklarınızı tazyikli soğuk su ile bir süre boyunca yıkayın. Bu kısa işlem sayesinde ayaklarınız tüm yorgunluğundan kurtulacaktır. Ağrıyan ayaklar uyumanızı dahi engelleyecek ölçüde büyük bir sorundur. Tedavisine özen gösterilmelidir.

Ayak sorunları arasında ayak kokusu en büyük sorunlardan birisi olarak görülür. Sosyal hayatı olumsuz etkileyen ayak kokusundan kurtulmak için kokulu bir su hazırlayabilir ve ayaklarınızı içinde bekletebilirsiniz. Basit yöntemler ile ayak bakımı yapmak görüldüğü üzere kolaydır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git