Bayanların Kullandığı Cilt Bakım Ürünleri Nelerdir?

Bayanların Kullandığı Cilt Bakım Ürünleri Nelerdir?
28 Kasım 2015 tarihinde eklendi

 Bayanların Kullandığı Cilt Bakım Ürünleri Nelerdir?

Biz kadınların karşısına teknolojinin ve kozmetiğin gelişmesi ile birlikte çeşit çeşit cilt bakım ürünleri ile karşılaşmaktayız. Neredeyse her yaş grubu, her cilt tipi ve her cilt problemi için farklı markalar tarafından özel olarak üretilmiş cilt bakım ürünleri mevcut. Buna rağmen farklı markalardan da olsa hepimizin cilt bakımı için kullandığımız belli başlı ürünler mevcut. Cilt bakımının ilk adımı olan cilt temizliğimiz için ürünlerin yanı sıra hepimiz cildimizi daha taze ve sağlıklı tutmak için destekleyici ürünler de kullanmaktayız.

Bayanların Kullandığı Cilt Bakım Ürünleri Nelerdir?

Yüz Temizleme: Dediğimizde aklımıza ilk olarak yüz temizleme jelleri, losyonları ve sütleri geliyor. Günlük hayatımızda cildimiz kirli havaya ve bir çok şeye maruz kalıyor. Cildimizi bunlardan arındırmak ve korumak için temizleme ürünleri vazgeçilmez bir yerde. Sadece kirlerden arındırmak için değil ciltte oluşan ölü derileri atmak için de cilt temizleme ürünleri kullanıyoruz. Ayrıca hemen hemen hepimiz günlük yaşantımızda makyaj yapıyoruz ve uzun süre makyajlı duran cilt nefes alamıyor. Bu yüzden yatmadan önce makyajımızı temizlemek çok önemli. Cilt temizleme ürünlerini makyajımızı çıkartmak veya çıkarttıktan sonra cildimizi derinlemesine temizlemek için de kullanıyoruz.

Tonik: İkinci sırada yine hepimizin kullandığından emin olduğum tonikler geliyor. Temiz bir cildin üzerine sürülen tonik ciltteki mikropları kırarak daha sağlıklı olmasını sağlıyor ve sıkı bir cilt oluşturuyor.Kremler: Bayanların Kullandığı Cilt Bakım Ürünleri Nelerdir? Dediğimizde kremleri söylemeden geçemeyiz: temizlenmiş ve tonik sürülmüş cildimizi yumuşatmak ve nem dengesini sağlamak için cilt tipimize uygun kremleri her gün uyguladığınızdan eminim. Sadece yüzümüz için değil sürekli suya ve deterjana maruz kalan ellerimiz için de kremler kullanmak şart. Yoksa ellerimiz sertleşecek ve çatlaklar oluşacaktır.

Cilt Maskeleri: Özellikle ölü deriyi atmak ve sıkı bir cilde sahip olmak için düzenli olarak yapılan maske uygulaması da çok önemli ve çok kullanılan bir ürün. Farklı markaların ürettiği cilt maskelerinin cilde iyi gelen vitaminleri içeren türleri de var. Bu sayede cilde ihiyacı olan vitamini dışarıdan ek olarak sağlayabiliyoruz. Cilt maskeleri de Bayanların Kullandığı Cilt Bakım Ürünleri Nelerdir? Sorusunun cevapları arasında yer alıyor.

Yağlı Ciltler İçin Arındırıcı Jeller: cilt tipi yağlı olan kadınlar için üretilmiş olan ve çok kullanılan bu jeller cildin nem dengesini sağlıyor ve sizi fazla yağlardan kurtarıyor. Özellikle cildinin yağ yüzünden parlamasından ve makyaj tutmamasından şikayetçi olan kadınlar bu ürünü çokca kullanıyorlar.

Siyah Nokta Temizleyiciler: her yaş grubunda ve her cilt tipinde görülen siyah noktalardan kurtulmak için ürünler de mevcut. Bu ürünler jel, losyon ya da siyah nokta bantları gibi çeşitlilik gösterebilirler. Farklı çeşitlerde olsa da hepimiz siyah noktalarımıza elveda demek için bu ürünleri tüketmekteyiz.

Bayanların Kullandığı Cilt Bakım Ürünleri Nelerdir? Saymakla bitmeyecek bir liste olsa da en çok kullanılan ürünleri sıraladık.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git