Baz Makyaj Uygulaması

Baz Makyaj Uygulaması
16 Ekim 2015 tarihinde eklendi

Baz Makyaj Uygulaması

Bir primer olarak anılan baz makyaj, kapatıcı niteliğinde kullanılır. Tüm makyaj tekniklerinden önce deriye tatbik edilen kozmetik bir ürün ile aynı isimdedir. Bu sadece tipik bir açıklığı kapatmak için değil, cilde mat ya da çok hafif renk vermek için de kullanılır. Amacı hatları, kırışıklıkları, lekeleri yok etmek ya da yumuşatmaktır.  Temelde uygulama için pürüzsüz bir kapatıcı niteliği taşır. Aynı zamanda yağı absorbe eder ve uzun ömürlü makyaja yardımcı olabilir. Gün boyunca parlaklığı ciltten uzak tutar. Bir makyaj tabanı hazırlamak isterseniz baz makyaj uygulaması işe yarayacaktır. Genellikle yağ içermeyen bir üründür ve makyaj için bir üs olarak hizmet vermektedir. Kuru ciltler için ise bazı nemlendirici içerikleri ona ürünler tercih edilebilir.

Baz Makyaj İle Pürüzsüz Görünüm

Nispeten yumuşak cilde sahip bazı insanlar için, baj makyaj uygulaması, pürüzsüz bir görünüm elde etmek adına gereksiz bir tercih olabilir. Çünkü potansiyel gözeneklerinizi tıkar ve uzmanlar, genellikle, sadece gerekli olan makyaj ürünlerini kullanmanızı önerir. Yüzünüzde örtbas etmek istediğiniz kırışıklıklar, önemli kızarıklıklar veya lekeler varsa bu uygulama tercih edilebilir. Mağazalarda, tipik kapatıcı ürünler gibi bu tarz ürünler bulabilirsiniz.Baz Makyaj Uygulaması

Baz Makyaj Uygulaması

Baz Makyaj Dezavantajları

Baz makyaj temizlenmiş kuru cilt üzerine günlük nemlendiriciden sonra uygulanmalıdır. Çünkü genelde yüzü matlaştırma görevi olduğu için kurutabilir ve makyajda çatlak bir görünüme neden olabilir. Sıvı veya toz kapatıcı ile de sonradan göze çarpan ten uyumsuzluklarını giderebilirsiniz. Baz makyaj astar görevinde olacağından rengi eşitlese de bazı durumlarda gözünüze detaylar çarpabilir. Ayrıca renk tonunuzdan bir ton açık ya da koyu renk seçimi ile etkiyi yayma imkanınız bulunur.

Baz Makyajın Popüler Kullanım Alanı

Özellikle resim çekilmeden ya da kamera karşısına geçmeden önce porselen bir güzelliğe kavuşmak isterseniz baz makyaj uygulaması gerçekleştirebilirsiniz. Profesyonel fotoğrafçılar portre çekimlerinde genelde bu tekniği kullandıklarını söyler. Uzun ömürlü olması ve ışıklar altında bozulmaması da artı bir özelliktir. Ancak bu tür bir makyaj tüm gözeneklerinizi kapatacağı için gün sonunda iyice temizlenmeli ve cildin nefes alması için önce sıcak sonra soğuk pres uygulanmalıdır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git