Bebek Cilt Bakım Ürünleri

Bebek Cilt Bakım Ürünleri
9 Aralık 2015 tarihinde eklendi

Bebek Cilt Bakım Ürünleri

Uzun bir hamilelir sürecinden ve baştan aşağı değişen vücudunuzun tekrar nasıl düzeleceğini, aldığınız kiloları nasıl vereceğinizi, doğumunuzu nasıl yapacağınızı hepsinden önemlisi bu bebeği nasıl yetiştireceğinizi düşünürken derlerki; birtanecik yavrunuzu kucağınıza verdiklerinde çektiğiniz tüm sıkıntıları unutuverirmişsiniz. Tıpki hamilelik sürecinde olduğu gibi dikkat edilmesi gereken hususlar aslında aynı şekilde devam eder. Nasıl ki bebeğiniz karnınızdayken ne yediğinize, içtiğinize , nasıl hareket ettiğinez dikkat ediyorsanız bebeğiniz doğduktan sonra da bunlara dikkat etmeye devam edersiniz. Şimdi kucağınızda, savunmasızca duran gözünüzün nuru bebeğinize nasıl bakmanız gerekiyor? Hangi bebek cilt bakım ürünleri kullanılmalı? Nelerden uzak durulmalı? Anneler her konuda bilgilidir derler, evet çoğunlukla böyledir. Çünkü çocukları ile birlikte öğrenirler. Günümüzde bilinçli anneler kadar bilinçsiz olanlarda tabiki mevcut. Bu oldukça üzücü bir durum çünkü; bebeğin çocukluk döneminde yaşadıkları bazen tüm hayatını etkileyebiliyor. Şimdi bebeğinizin cilt sağlığını nasıl koruyacağınız ve neler yapmanız gerektiği ile ilgili sizinle paylaşacağımız bilgilere geçelim. Öncelikle bu konuda gerekli araştırmaları yapıp kendinizi biliçlendirmeniz hem kendiniz için hem de bebeğiniz için oldukça önemli bir konudur.

Bu konuda dikkat etmeniz gereken önemli noktalar;  • Mümkün olduğu kadar az ve sade ürün kullanmaya çalışın.
  • Her ürünü bebeğiniz üzerinde denemeyin.
  • Kimyasal içerikli ürünlerden mümkün olduğu kadar uzak durmaya çalışın.
  • Öncelikli konunuz bebeğinizin temizliği ve hijyeni ile ilgili olmalıdır.
  • Haftada birkaç kez yaptırdığınızz banyolarda kullandığınız temizlik ürünlerin ne şekillerde kullanılıp saklanması gerektiğine dikkat etmelisiniz.
  • Özellikle bebeğiniz için aldığınız ürünlerin içerik kısımlarını mutlaka okumalı ve size ne kadar uygun olduğuna bakmalısınız.

Doğumdan sonra ve ilk bebeklik zamanlarında bebeklerinin ciltlerinin ne kadar hassas olduğu konusunda oldukça titiz davranmanız gerekmektedir. Çünkü, oldukça hassas ve korunmaya muhtaç dönemlerdedirler. Bebeğin anne karnında bulunduğu korunaklı ortamdan farlı olarak mikroplar ile mücadele edebilmesi ve bağışıklık sisteminin gerektiği gibi kendisini koruyabilmesi gelişebilmesi için özenli ve sürekli bir bakıma ihtiyaç duyarlar. İşte tam bu noktada bebeğiniz için kullanacağınız bebek cilt bakım ürünleri neler olmalı? Bu ürünlerde nelere dikkat edilmesi gerekir? Bu konularda anne-babaların bilinçlenmesi gerekmektedir. Büyükler için kullanılan bakım ve temizlik ürünleri kadar bebekler için kullanılan birçok ürün seçeneği mevcut. Önemli olan bunların arasından bebeğiniz için ve bebeğinizin sağlığı için en uygun ve sağlıklı olanını seçmek. Tabi ki satılan bir ürün olması onun ne kadar doğal ve katkısız olduğunu size sorgulatmaktadır. Öylesine piyasaya sürülen ürünler kadar bebeklerin bakımı için özel olarak geliştirilen ürünlerde mevcut siz bunları araştırıp doğru seçimler yapmalısınız. Çok fazla katkılı olmayan ürünleri tercih ederken bitkisel kaynaklı, doğal katkılı ve bebek cildine zarar verecek içerikli ürünlerden uzak durabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git