Bebekler Gibi Yumuşak Bir Cilt İçin

Bebekler Gibi Yumuşak Bir Cilt İçin
16 Temmuz 2016 tarihinde eklendi

Bebekler Gibi Yumuşak Bir Cilt İçin

Cansız, donuk, sert ve kırışık bir cildi kim ister ki? Cildimiz en önemli organımız. Ne yaşıyorsak her şey anında cildimize yansıyor. Bizler yediklerimizle dönüşüyoruz. Beslenmenin en büyük etkisi en başta cildimizde gözlemleniyor. Stres, gerginlik, uykusuzluk kendini en başta cildimizle gösterir. Bebek gibi yumuşak ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak için, ona çok iyi bakmalı, onu çok iyi desteklemeliyiz. Bu yazımızda sizlere bununla ilgili önerilerde bulunacağım. Sadece bazı alışkanlıklarınızı değiştirerek bile oldukça çarpıcı sonuçlar alabileceğinizi unutmayın. Cilt tipiniz ne olursa olsun, uygun önlem ve bakımlarla çok yol alabilirsiniz. Burada beslenme alışkanlıklarının önemi çok büyüktür. Aşırı yağlı, şekerli ve asitli yiyecek ve içeceklerden uzak durmalısınız. Egzersiz yapmanız yararlı olacaktır. Aşırı kimyasal içeren, çok güzel kokulu ve çok köpüren temizleyiciler kullanmamalısınız. Organik besinler tüketmeye çalışmalı, mümkün olduğunca işlenmiş hazır gıdaların tüketiminden kaçınmalıyız.

Cilt temizliği neden önemlidir?

Sağlıklı, ışıl ışıl, canlı bir cildin ilk önemli şartı temizliktir. Uygun şekilde, cilt tipine uygun, mümkün olduğunca doğal ürünlerle cildimizi düzenli temizlemek, cilt sağlığı ve cilt güzelliği üzerinde çok etkilidir. Günlük hayatta cildimiz, kirlilik içeren bir çok çevresel faktöre maruz kalmaktadır. Bunun için düzenli temizlik çok etkin rol oynar. Yeterince temizlenmeyen cilt, pek çok cilt probleminin oluşmasına zemin hazırlayacaktır. Temizliği aksatılan cilt, olduğundan daha solgun, daha mat görünecek, sizi yaşınızdan daha yaşlı gösterecektir.Etkin bir cilt temizliği için neler yapılmalı?

Günlük olarak, sabah uyanınca ve gece yatmadan önce yumuşak, cilt tipine uygun bir temizleyici yardımıyla yıkayın. Cildiniz kuruysa, nemlendirme özellikli krem temizleyicilerden de yardım alabilirsiniz. Köpük ya da jel temizleyici kullandıysanız, alkolsüz bir tonikle açılan gözeneklerinizi sıkıştırmak için tonikleme yapın. Bu işlem, gözeneklere toz, kir birikip siyah nokta oluşumunun önüne geçecektir. Toniklemenin ardından uygun bir nemlendiriciyle sürün. Düzenli nemlendirici kullanımı, yumuşak bir cilt oluşumuna ve devamlılığına yardımcı olacaktır. Sadece yüz değil, el, ayak, diz ve dirseklerinizi de nemlendirin. Bu nemlendirme işlemini banyodan henüz çıkmışken, gözenekleriniz açık ve deriniz yumuşakken yapmanız daha etkili olacaktır. Çok sıcak suyla duş almayın ya da yüzünüzü yıkamayın. Bu işlem, yüzünüzün yağ salgısını arttıracaktır. Bu durum, sivilce oluşumuna zemin hazırlayabilir. Eğer güneşe maruz kalacaksanız, evden çıkmadan bir 30 dakika önce, güneş kremi sürüp öyle çıkmanız inanılmaz koruyucu olacaktır. Güneşte kaldığınız zaman boyunca, iki saatte bir güneş kreminizi tazelemekte fayda var. Haftada bir ya da iki kez, cildinizdeki ölü tabakayı yok etmek ve siyah noktalardan kurtulmak için uygun bir ürünle peeling yapabilirsiniz. Bunların yanısıra, ani hava değişimlerinden kaçınıp, dengeli ve doğal beslenip bol su içerseniz, sizin de bebek gibi yumuşak ve pürüzsüz bir cildiniz olabilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git