Beyaz Oje Nasıl Sürülür?

beyaz-oje
12 Temmuz 2017 tarihinde eklendi

Beyaz Oje Nasıl Sürülür?

Makyaj ve güzellik ürünlerini, eğilimlerini takip eden pek çok kişi bilir ki kadınların bakım dünyasında bazı şeyler uzun süre popüler olarak kullanılır. Bazı trendeler kısa sürede parlar ancak aynı süre içinde de yok olup gider. Ancak bazıları moda olmaktan çıkar, zamana meydan okur ve kalıcı bir bakım unsuru olarak hayatımıza yerleşir. Beyaz oje de bu kalıcı eğilimlerden biridir. Yıllar önce modacıların çeşitli mankenlerde yaz katalogları çekimlerinde kullandığı bu oje zamanla hem yaz hem kış mevsiminde kullanılan bir renk halini aldı. İlk çıktığı zamanlarda yaz akşamlarını ya da esintili, hafif rüzgârlı bahar akşamlarını anımsatan beyaz renk oje son yıllarda pek çok renkteki kıyafetin tamamlayıcısı olmayı başardı. Bu yaygın eğilim ne yazık ki işin tekniği bilmeden yapıldığında kâbusa da dönüşebiliyor. Acemice sürülmüş beyaz ojeler tırnaklarınızda ojeden çok boyaya batırılmış ya da bulaşmış izlenimi verebilir maalesef. Bu nedenle birkaç ufak tekniksel bilgi ile işin hakkını vererek yapmanız tavsiye edilir.

Ojenizi Sürmeden önce Tırnağınıza Bakım yapın

Hangi renk oje kullanırsanız kullanın tırnaklarınızın bakımlı olması şart. Bu bakımı kuaförlerde manikür yapan kişilere yaptırabileceğiniz gibi evde kendiniz de yapabilirsiniz. Biraz krem, biraz bakım yağı ve birkaç küçük makas işinizi görmeniz için yeterlidir. Her yerde olduğu gibi tırnaklar söz konusu olduğunda da beyaz en çok hata gösteren renktir. O yüzden kusursuz görüntü istiyorsanız tırnak çevrenizdeki etlerin giderilmiş olması, tırnaklarınızın ideal uzunlukta kesilmiş olması gibi kurallara dikkat etmeniz gerekir.Tırnak Bakımı Şart

Tırnak bakımı bir kez yaptırmakla kurtulabileceğimiz bir işlem değildir. Bunu kişisel bakımınızın bir rutini haline getirmeniz şarttır. Tırnaklarınıza gerekli bakımı yaptıktan sonra yavaş yavaş beyaz oje sürme işlemine başlayabilirsiniz. Ojenizi sürmeden önce renksiz bir ton ile baz yaparak işleme başlayabilirsiniz. Bu baz birkaç dakika içinde kuruyacak ve tırnağınızdan daha koyu tonda durmayacak bir baz olmalıdır. Sürdüğünüz bu baz kuruduktan sonra beyaz ojenizin ilk katını dikkatlice sürmeye başlayın. Bunun üstüne ikinci kat sürüleceği için ilk katta mümkün olduğu kadar az hata yapmaya çalışın. Çünkü sürülecek ikinci kat, hataların üstüne sürüldüğünde kalın ve hoş olmayan bir görünüm verebilir. İlk kat kuruduktan sonra ikinci katı sürebilirsiniz. Artık bu ikinci katı daha dikkatli sürmeli ve hata yapmamaya dikkat etmelisiniz. İkinci kat kuruduktan sonra ojenizin daha kalıcı olması için renksiz bir cila ile ojenizi sabitleyebilirsiniz. Bu hem rengi daha parlak gösterecek hem de ojenin ufak darbelerden etkilenmesini ve kolayca bozulmasını önleyecektir. Son kat olarak cilayı da sürdükten sonra piyasadaki tüm kozmetik marketlerde bulabileceğiniz bir oje kurutucu sprey yardımı ile ojenizi sabitleyebilirsiniz. Böylece kısa sürede kurumasını sağlayacak ve kusursuz tırnaklarınızın keyfini daha uzun süre çıkarabileceksiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git