Beyaz Kil Maskesi Tarifi

Yüz Maskesi İçerikleri
14 Mart 2016 tarihinde eklendi

Beyaz Kil Maskesi Tarifi

Bayanlar için cilt en önemli güzellik unsurudur. Cildi duru ve sağlıklı tutmak çok önemlidir. Yapılan makyajlardan, düzensiz beslenmelerden, olumsuz hava koşulları gibi etkenlerden cildimiz canlılığını kaybedebiliyor, yağlı ciltlerde sivilceler, siyah noktalar ve cildimizde pürüzler meydana gelebiliyor. Böyle sorunlarla baş edebilmek için cildimizi canlandırıcı ve temizleyici ürünler kullanmamız gerekebilir. Kil yapısından dolayı en önemli güzellik maddesidir ve aldığımız losyon ve kremlerin içinde genellikle kil kullanılır. Bizde şimdi size beyaz kil maskesi nasıl yapılır bunu anlatacağız.

Kil aktarlarda kolayca ve ucuza bulabileceğiz bir üründür. Güzellik kremlerine losyonlara çok para vermektense kendiniz evde cildinizi temizlemek için rahatlıkla kil maskeleri uygulayabilirsiniz. Beyaz kil maskesi cildin her yönden onarılmasını sağlar. Beyaz kil maskesi canlılığını yitirmiş pürüzlü ciltler için idealdir. Ayrıca yağlı ciltlerde sivilce ve siyah noktalar daha çok görüldüğü için beyaz kil maskesi yağlı ciltlerde de tercih edilir.

Beyaz kil maskesi,

 • Cilde parlaklık kazandırarak daha canlı görünmesini sağlar.
 • Ciltteki pürüzleri giderir.
 • Yağ üretimini azaltarak yağlı ciltleri dengeler, sivilce ve siyah noktaları azaltır.


Tüm ciltlere uygun beyaz kil maskesi tarifi:

Gerekli Malzemeler;

 • Beyaz kil ( 2 çorba kaşığı)
 • Su (2 çorba kaşığı)

Hazırlanışı ve Uygulanışı: verilen maddeler bir kapta karıştırılır. Temiz bir fırça ile temiz bir cilde sürülür ve 20 dakika bekletilir. Ardından ıslak bir bez ile fazla bastırmadan silinir ve bol su ile yüz yıkanır.En son olarak nemlendirici  sürmenizde fayda var.

Kayısı çekirdeği yağlı beyaz kil maskesi (onarıcı ve temizleyici):

Gerekli Malzemeler;

 • Beyaz kil (2 yemek kaşığı)
 • Kayısı çekirdeği yağı (10 damla)
 • Gül Suyu

Hazırlanışı ve Uygulanışı : Beyaz kil ve kayısı çekirdeği yağı bir kapta karıştırılır. Eğer karışımınız koyu kıvamlı olduysa yavaş yavaş gülsuyunu ekleyerek karıştırmaya devam edilir. Doğru kıvamı bulunca yüze sürerek 10-15 dakika bekletilir ve kuruyan maske ılık su ile yavaşça yıkanır.

Beyaz Kil Maskesi Tarifi Konusuna 1 Yorum Yapıldı
 1. demet diyor ki:

  Merhaba bayanlar, beyaz kil maskesi uzun zamandır kullanan biriyim.Eczanede uzman günü sırasında denedim.Ve gerçek anlamda sivilce oluşumunu engelledi.En önemlisi de fazla yağdan dolayı tıkanan gözenekleri açıp sıkılaştırıyor.

Sayfa başına git